NOVINKY

 

MČR ve sprintu, ŽB A (Tábor 19.-20.5.)
V sobotu se konal jeden z vrcholů jarní OB sezóny, a to MČR ve sprintu. V nádherném prostředí Tábora se dařilo Honzovi Rückerovi, který sice obsadil nepopulární čtvrté místo se ztrátou 7 vteřin na medaili a 19 vt na titul, ale i tak je to velmi cenný výsledek. Veteraniáda se naopak nepovedla Martinu Škorpilovi, který jednu kontrolu vynechal a byl disk.
V neděli program pokračoval krátkou tratí v rámci ŽB A, Honza běžel opět dobře, před závěrem mu patřila průběžně 5. pozice, v konci však začal zbytečně riskovat a šel do dvou chyb, nakonec z toho bylo 13. místo. Veřejného závodu se zúčastnili Martin a Marek Škorpilové, kteří obsadili shodně 3. místo.

1. kolo PLŽ – Mladé Buky (16. 5.)
1. kolo Podkrkonošské ligy žactva se běželo v okolí areálu Retroparku Sejfy v Mladých Bukách. V tento podhorském terénu se nejvíce dařilo Honzovi a Kubovi Čihákovým, kteří vyhráli své kategorie. Špatně si nevedl ani Ríša, který doběhl na 7. místě.
Malým překvapením po vyhlašování vítězů toho kola bylo vyhlášení loňského ročníku PLŽe a to hlavně pro Honzu Čiháka, který byl vyhlášen na 3. místě.

         

9. kolo VčP – Byzhradec (12. 5.)
Další kolo VčP bylo zároveň mistrovství oblasti na klasické trati. I tentokrát se podařilo jeden titul získat a to Martinu Vávrovi. 1. místo vyběhl i Kuba Novák, ale ten běžel kategorii, ve které se mistrovský titul nezískává. Honza a Kuba Čihákovi si oba doběhli pro 2. místa ve svých kategoriích. Na stupních vítězů stanul i Honza Rücker na 3. místě. A nepopulární bramborovou medaili získala Andrea Loukotová. Na 5. místě doběhl Petr Čihák. A několik fotek ze závodu lze najít ve fotogalerii.
Nedaleko Liberce pořádala dva závody sousedská Ještědská oblast, oba závody absolvoval Martin Škorpil, a to na 5. a 4. místě, jeden závod šel Marek Škorpil, který skončil na druhém místě pouhých 6 vteřin za vítězem.
         

8. kolo VčP – Lány (8. 5.)
V Lánech u Lázní Bělohrad se běželo další kolo VčP. Toto kolo bylo zároveň mistrovstvím oblasti na krátké trati. Hned dvěma členům našeho oddílu se podařilo se stát mistry oblasti. Konkrétně Honzovi Rückerovi a Martinu Škorpilovi. A hned čtyři borci si odvezli 2. místa a to Vanda Vávrová, Honza Čihák, Kuba Novák a Radek Vávra. Ono ani 7. místo Petra Čiháka a 8. místo Kuby Čiháka není vůbec špatné umístění. A díky Petrovi je možné si prohlédnout fotky ze závodu ve fotogalerii.
          

7. kolo VčP, ŽB B – Radvanice (5. – 6. 5.)
Další závod VčP se běžel společně se závodem žebříčku B v kopcovitém terénu u Radvanic. Svou kategorii vyhrál v rámci ŽB B Martin Škorpil. 1. místo v průběhu závodu dlouho držel i Petr Čihák, ale bohužel těsně před koncem závodu ho odsunul na konečné 2. místo polský závodník. Na stupních vítězů stanul i Marek Škorpil na 3. místě. Těsně pod stupni skončil na 4. místě Honza Čihák a na 5. místě doběhl Kuba Čihák. V neděli pokračovaly závody započítávané do ŽB B, kde Martin Škorpil dokázal opět vyhrát, Markovi patřilo 2. místo  Několik fotek ze závodu najde ve fotogalerii.
          

Žebříček A – Hostomice (5.-6.5.)
Naším jediným zástupcem na letošním prvním áčkovém dvojzávodě byl Honza Rücker, po špatné sobotě (34) mu v neděli patřilo slušné 13. místo.

Jarní trojúhelník (Mariánské Lázně 27.-29.4.)
V okolí Mariánských Lázní se běžel tříetapový závod, kterého se zúčastnili Marek a Martin Škorpilovi.  Oběma se podařil skvělý výkon. Podařilo se jim vyhrát všechny tři etapy ve svých kategoriích.

Tiomila – Nynäshamn (Švédsko 28.-29.4.)
V největším štafetovém závodě na světě, který se koná vždy na jaře ve Švédsku pod názvem Tiomila měl zastoupení i náš oddíl. Pod hlavičkou TSM Královéhradecko v dorostenecké kategorii (4 závodní úseky – max. 15 let, z toho min. 2 dívky ) startoval i Honza Rücker. V konkurenci téměř 340 štafet !! si vedl opravdu velmi dobře, svoji štafetu rozbíhal a své hradecké kolegyni předával na skvělém 4. místě. Celá štafeta běžela velmi dobře a bylo z toho nakonec výborné 5. místo.

( foto Honzy z vyhlášení:  nápověda – hořický dres a jediné kraťasy)

5. kolo VčP – Semtěš a 6. kolo VčP – Heřmanův Městec (28. 4.)
Závodní sobota řádně prověřila přípravu našich borců. Dopoledne se běžel v Semtěši závod na krátké trati a odpoledne v Heřmanově Městci proběhlo mistrovství oblasti ve sprintu. V dopoledním závodě nejvíce zazářila Andrea, která vybojovala 2. místo. Na 3. místech doběhli Kuba Novák a Honza Kubín. Kubovi Čihákovi, Honzovi Čihákovi a Martinovi Vávrovi se podařilo vybojovat 5. místa ve svých kategoriích a Petr Rücker doběhl na 8. místě. V odpoledním sprintu nejlépe bodovali Kuba Novák a Kuba Čihák, kteří vyhráli ve svých kategoriích. Martin Vávra doběhl na 3. místě a těsně pod stupni vítězů na 4. místě doběhl Honza Čihák. Radek doběhl na 6. místě a Petr Čihák na 8. místě. Několik fotek je opět možno najít ve fotogalerii.
          

4. kolo VčP – Mladé Buky (21. 4.)
Za krásného letního počasí se běželo další kolo VčP. I v tomto závodě se dařilo hořickým závodníkům. Nejlépe dopadla Vanda, který svou kategorii vyhrála. 2. místa získali Honza Čihák a Martin Vávra. Martina musí trochu to 2. místo mrzet, protože na vítěze měl ztrátu pouhou 1 vteřinu. Kuba Čihák si dnes zkusil zaběhnout svůj první závod a hned z toho bylo krásné 4. místo. I Petru Rückerovi se v kopcích dařilo a doběhl na hezkém 8. místě. A díky Petru Čihákovi je opět možno nalézt několik fotek ze závodu ve fotogalerii.
         

Závod ve sprintu – žebříček A – Jičín (15. 4.)
Nedělní sprint vyhrál Honza Rücker o pouhou 1 vteřinu před druhým v pořadí.

Mistrovství a Veteraniáda ČR v nočním OB – Horní Brusnice (14. 4.)
V sobotu večer se běželo mistrovství republiky v nočním OB a i v tomto závodě se dařilo závodníkům našeho oddílu. Martin Vávra a Martin Škorpil vybojovali 2. místa ve svých kategoriích. Honza Rücker doběhl na 23. místě. Náročnou elitní mužskou kategorii statečně absolvoval Martin Vávra ml.

3. kolo VčP – Podhorní Újezd (14. 4.)
V sobotním závodě VčP, který se tentokrát běžel v Podhorním Újezdu, se velmi dařilo naším závodníkům, kteří zvítězili hned ve 3 kategoriích. S vavříny ze závodu odjížděla Vanda, Honza Čihák a Jakub. Úspěšní byli i Radek na 5. místě a Vojta Kuneš na 7. místě.
          

CEYOC – Maďarsko (6. – 8.4.)
Čtvrtým místem ve své kategorii H16 v Jarním poháru se kvalifikoval Honza Rücker mezi šestici, která reprezentovala ČR na Středoevropském poháru dorostu v Maďarsku. V pátečních štafetách obsadil se svými kolegy 3. místo.  V sobotní klasice skončil po obrovské chybě dvanáctý, bohužel ani v nedělním midlu se nevyvaroval chyb a skončil na třináctém místě.

 

2. kolo VčP – Zdobín (7. 4.)
V dalším kole VčP si nejlépe vedli Honza Čihák, Vojta Kuneš a Martin Škorpil, kteří vyhráli své kategorie. Vanda s Radkem skončili na 2. místech a v těsném závěsu za Radkem skončil na 3. místě Martin Vávra. A na 6. místě doběhl Petr Čihák. Pár fotek ze závodu je ve fotogalerii.
Honza Čihák po svém vítězném závodu absolvoval v Hradci Králové testování žactva Východočeské oblasti.

         

Jarní pohár (23. – 25. 3.)
Prvními závody letošní sezóny byl Jarní pohár. Ten začal v pátek večer závodem v nočním orientačním běhu. V  tomto závodě byl neúspěšnější z našich borců Martin Škorpil na 3. místě, neoblíbené 4. místo patřilo Honzovi Rückerovi a hezké 8. místo vyběhl Martin Vávra ml.. Závodní víkend pokračoval sobotními štafetami, ve kterých štafeta ve složení Martin Vávra, Radek Vávra a Martin Škorpil vyhrála svou kategorii. A neděle byla ve znamení závodu na klasické trati. V tomto závodě byl nejúspěšnější Martin Škorpil na 1. místě. Terén v okolí Prasku velmi sedl i Petrovi Čihákovi, který doběhl na 2. místě, ale i Honzovi Čihákovi, který skončil na 3. místě. I Andree terén sedl a doběhla na 10. místě. Další fotky ze závodu najdete ve fotogalerii.
          

Zimní ativity
Ani v zimním období někteří na orienťák nezanevřeli a věnovali svůj čas chválihodným aktivitám, rozhodně prospěšným pro další fungování našeho oddílu. Řady rozhodčích R3 rozšířila po úspěšném absolvování školení Šárka, workshop zaměřený na přípravu mapových podkladů a další mapařské aktivity absolvoval Petr Čihák, už se prý brzy můžeme těšit na Petrovu mapovou prvotinu. 
 

První letošní OB závody běžel Honza Rücker, a to v rámci soustředění TSM ve Slovinsku. Po dvou víkendových etapách  Lipica open si přivezl ze slovinských krasových závrtů 3. místo.

LOBY – MČR v Krkonoších – 24. – 25. 2.
O víkendu pořádal oddíl ze Studence v Roudnici v Krkonoších odložené závody v LOBu. V sobotu proběhl závod MČR na klasické trati, kde ve veteránské kategorii dokázal zvítězit Martin Vávra – pro Hořice super vstup do sezóny 2018. Jako hostující v oddíle STH jel i Honza Rücker, v mistrovské kategorii do 17 let obsadil výborné 4. místo. V sobotu pak v závodě MČR štafet pomohl Honza štafetě STH ke 3. místu, když dokázal na svém druhém úseku posunout štafetu ze druhého místa na průběžné vedení. Bohužel naší hořické štafetě se v elitní kategorii už tolik nevedlo, když byla již po prvním úseku disk. Škoda, když běžecké časy byly velmi solidní. Odpoledne, nutno dodat, že opět za až krutě mrazivého a větrného počasí, ještě následoval závod ČP na krátké trati, kde se výborně vedlo Radkovi Vávrovi, který obsadil 3. místo, Vanda skončila na dobrém 10. místě a Honza opět za STH na místě 9.

Soustředění – 20. – 21. 1.
Za ideálních podmínek (čerstvého skluzného sněhu a sluníčka) proběhlo víkendové zimní soustředění oddílu na Packé boudě v Krkonoších. Tréninky zaměřené na techniku běhu na lyžích střídal relax na chalupě. Nechyběla ping-pongová obíhačka ani koupel ve sněhu. Kontrolní závody vyhrál Honza R., další pořadí Kuba, Vanda, Vojta, Tonda, Honza Č., Ríša a Jirka. Sněhu i legrace bylo dostatek.