NOVINKY

NOVINKY

3. kolo VčP – Česká Třebová (13.4.)
Toto kolo VčP se běželo v okolí lyžařského areálu Peklák se startem na vrchu sjezdovky. V tomto závodě se z našeho oddílu nejlépe vedlo Martinu Vávrovi, který doběhl na 2 místě se ztrátou na vítěze pohé 2 sekundy. Úspěšná byla i Marcela Vaňurová, která si doběhla na 4. místě pro „bramborovou“ medaili. Hezké je i 7. místo Honzy Horáka.

2. kolo VčP – Borohrádek (6.4.)
V dalším kole VčP se na start postavilo hned 30 členů oddílu. Nejúspěšnější byl Cyril Jindra, který svou kategorii vyhrál. Úspěchy rodiny Jindrových neskončily Cyrilovým vítězstvím, ale pokračovali 2. místy Tondy a Vládi. Tonda Kvapil doběhl na 3. místě, 4. místa si odváželi Andrea Loukotová, Petr Čihák a Tonička Kvapilová a na 5. místech doběhli Martin Vávra a Martin Škorpil.

1. kolo VčP – Vysoká nad Labem (23.3.)
Kolotoč závodů VčP se roztočil. V Novohradeckých lesích se za proměnlivého počasí běželo 1. kolo VčP. Z našeho oddílu se na start postavilo 23 závodníku, ze kterých byla nejúspěšnější Bára Saiftová, která doběhla na 3. místě. Těsně pod stupni vítězů na 4. místě skončil Martin Škorpil. Hezká jsou i 6. místa, na kterých doběhli Matěj Saifrt a Martin Vávra, 7. místo Petra Čiháka a 8. místo Marka Škorpila. Do první desítky se dostala i Andrea Loukotová na 9. místě. Fotky ze závodu jsou k vidění ve fotogalerii.

Zahájení závodní sezóny – 9. – 10. 3.
Hned na dvou akcích zahájily závodní sezónu 2024 naše první vlaštovky. Na závodech u Náchoda běžel Petr Čihák, který si vybral kategorii, kde se mohl  napřímo poměřit s Vojckem, na něho jako na vítěze ztratil pouhých 5 vteřin …tedy na doběhu, celkově pak necelých 20 minut a obsadil 20. místo.
O kousek dál, ve Slovinsku, si zaběhli o víkendu v rámci soustředění TSM Královéhradecko a SHK  2 etapy Weekend cupu v rámci závodů Lipica Open Honza a Kuba Čihákovi. Kuba v H16 obsadil celkové 6. místo z více jak 50 startujících. Honza skončil na 4. místě, když mu na třetího Maďara chybělo pouhých 20 vteřin. Kluci tedy běželi velmi pěkně, a že to asi nebylo jednoduché je z ukázek map z obou etap zřejmé

Web závodu – 6. 3.
Byl otevřen web námi pořádaného závodu Východočeského poháru 2024. Přijděte si s námi 20.dubna zaběhat do Nového Bydžova!

Zimní soustředění – 26. – 28. 1.
Sobotní extrémně silný vítr a nedělní skvělé azzuro! Takové bylo letošní zimní oddílové soustředění v Krkonoších, které proběhlo o víkendu 26.-28.1.2024. Pro téměř třicítku borců to byla jedinečná příležitost zdokonalit se v technice běhu na lyžích a zapracovat na své fyzické kondici. Byla to zároveň příležitost vzájemného poznání při večerním posezení a veselých společenských hrách. Nechyběl ani tradiční kontrolní závod, ve kterém si zúčastnění pořádně provětrali dýchací soustavu. A jak to tam vypadalo naleznete ve fotogalerii.