Archiv novinek 2020

Archiv novinek 2020

Oddílové přebory – Všeň – TUV (4.10.)
Závod sousední oblasti s krásným skalnatým terénem jsme využili pro naše snad již tradiční oddílové přebory.  Za nakonec perfektního počasí se prestižního přeboru zúčastnilo 18 borců, přihlášeni jsme byli do kategorií P a T, každý dle své volby. V péčkové kategorii doslova zazářil Matěj Čihák, když mu v silné konkurenci vítězství uniklo jen těsně. V téčkové kategorii využili Honza s Vandou své rozběhání ve skalách ze sobotního MČR a obsadili 1. a 2. místo. Vandě doslova na paty šlapal Honza Čihák, který doběhl nakonec třetí. 
Pro zajímavost, stelný nápad, zaběhnout si tento závod, měla i švýcarská reprezentace. 

Výsledky: Přebory oddílu 2020


najdi rozdíl

7. kolo VčP – Čížkovy kameny – LTU (3.10.)
Náročný kamenný terén a krásné počasí, to byl závod u Markoušovic s účastí 14 našich závodníků. Výbornou formu potvrdil 3. místem Honza Čihák. Na velkou bednu (i když se nemohlo vyhlašovat) proklouzli Kuba Čihák (5) a Marek Škorpil (6). Z dospěláků se nejlépe dařilo Martinu Škorpilovi (2. místo) a Šárce Rückerové (3. místo).

MČR na krátké trati – Kunratice (3.10.)
Ve velmi členitém skalnatém prostoru v okolí České Kamenice proběhlo MČR ne krátké trati, jak letos jinak, než opět za účasti Vandy a Honzy. Vanda běžela pěkný závod, bohužel až na jednu 4 minutovou chybu, to je na krátké trati hodně, chyba ji stála pokles o 10 míst a bylo z toho celkově 15. místo. Honza se tentokrát velkých chyb vyvaroval, celkem na chybách na trati „nechal asi 1,5 minuty. Bohužel velkým hendikepem právě na krátké trati a ještě ve skalách je startovat jako úplně první. Většina potenciálních soupeřů o přední umístění startujících v hloubi startovního pole měla práci  na dohledávkách přeci jen  o poznání lehčí. Honzovi nakonec patřilo slušné 8. místo se ztrátou 2,59 na vítěze. 

5. a 6. kolo VčP – Konecchlumí – SJC a Javornice – SRK (27. a 28.9.)
O prodlouženém víkendu se běželi hned dvě kola VčP. V nedělním závodě, který se konal v Konecchlumí, se nejvíce dařilo Honzovi Čihákovi a Martinu Škorpilovi, kteří zvítězili ve svých kategoriích. Šárka Rückerová také svým výkonem dosáhla na stupně vítězů, kde stanula na stupínku pro 2. místo. V pondělním závodě Šárka zopakovala výkon z předchozího dne a opět doběhla druhá. Druhá místa vybojovali i Marek Škorpil a Honza Čihák. Ve fotogalerii jsou fotky z nedělního závodu.
     

MČR štafet (26.9.)
V závodě MČR štafet, který připravil oddíl z Opavy, se za Studenec zúčastnili, a to velmi úspěšně, opět Vanda a Honza R. Pořadatelé připravili poměrně dlouhé tratě a v kombinaci se zeleným mapově náročným terénem byly rozdíly v cíli dost velké. Oba naši závodníci své štafety finišovali. Vandě se podařilo vytáhnout dívčí štafetu z 9. místa těsně pod stupně vítězů, když předběhla několik velmi kvalitních soupeřek,  ztráta na bronz činila 3 a půl minuty. Honza měl pozici při předávce o poznání lepší, sice s více než 6 minutovou ztrátou na prvního a se třemi pronásledovateli, ale přebíral na druhém místě. Toto umístění udržel až do konce závodu, když si vytvořil luxusní, téměř osmi minutový náskok na třetího v cíli. Takže nakonec stříbrná hořickostudenecká medaile. 

MČR a veteraniáda na klasice (19.-20.9.)
V sobotu u přehrady Vír uspořádali pořadatelé ze Žabovřesk MČR na klasické trati zvlášť pro mistrovské kategorie, v neděli pak závod pro veteránské kategorie. V sobotu nás reprezentovali opět v kategorii staršího dorostu Vanda s Honzou. Tentokrát se lépe dařilo Honzovi, který doběhl na výborném 6. místě, když před špatnou volbou na dlouhém postupu vážně koketoval s medailovým umístěním. Vandě patřilo v cíli 15. místo.
V nedělní veteraniádě jsme měli trojí zastoupení, nejlépe si vedl Martin Škorpil, který obsadil 5. místo.

4. kolo VčP – Špindlerův Mlýn – VRL (19.9.)
Pod Medvědínem si s horským terénem poradil nejlépe Honza Čihák, který ve své kategorii našel jen jednoho přemožitele. Těsně pod stupni vítězů skončil Marek Škorpil, hned za ním pak Kuba Čihák, který si mohl konečně po nemoci zazávodit.  

2. a 3. kolo VčP – Kopidlno – STH (12. a 13.9.)
O víkendu uspořádal oddíl ze Studence za Kopidlnem hned dva oblastní závody. V obou zvítězil Martin Škorpil, v neděli se velmi dařilo i Andree Loukotové, která brala též prvenství, Honza Čihák skončil na 2. místě. Oba závody se nesly pro některé ve znamení čtvrtých míst – 2x Šárka Rückerová, 1x Martin Vávra, 1x Honza Čihák a 1x Honza Rücker (v H21C).

MČR sprint a sprintové štafety (6.9.)
V neděli proběhly první letošní celorepublikové závody. Dopoledne se běželo MČR ve sprintu v Hradci Králové, oba naši zástupci v kategorii staršího dorostu se nevyvarovali chyb a obsadili místa ve druhé desítce. 11. doběhla Vanda Vávrová a 12. Jan Rücker.
Odpoledne v Pardubicích pokračoval program MČR sprintových štafet, kde oba hostovali za tým Studence. Vanda rozbíhala studeneckou štafetu A, ta doběhla nakonec na pěkném 8. místě v konkurenci 49 startujících štafet. Jelikož hostovat v jedné štafetě může jen jeden závodník, Honza nastoupil na druhém úseku za studenecké béčko. Štafeta složená kromě Honzy z mladých nováčků doběhla na hezkém 12. místě, když Honza v polovině závodu dokázal předávat v průběžném vedení. 

1. kolo VčP – Jívka – SNA (5.9.)
Tak jsme se konečně dočkali – začaly závody VčP. 1. kolo se běželo v lesích u obce Jívka. Dařilo se Markovi i Martinovi Škorpilovým, kteří vyhráli své kategorie. Díky Petru Čihákovi můžete ve fotogalerii najít několik fotek ze závodu.

    

4. kolo PLŽ – Hostinné (1.9.)
1. září začal nejen školní rok, ale i podzimní část závodů Podkrkonošské ligy žactva. První podzimní závod se běžel v Hostinném, kde na dvou sprintových okruzích za nepříznivého deštivého počasí bojovala šestka borců z Hořic. Ve fotogalerii je i pár fotek z tohoto závodu.

Cena východních Čech – Hajnice (28. – 30.8.)
Poslední prázdninový víkend proběhla tradiční Cena východních Čech, kterou letos pořádalo OK99, a konala se v Hajnicích. Náš oddíl měl letos početné zastoupení. Nejlépe se dařilo Martinu Škorpilovi, který celkově vyhrál svou kategorii. Petr Čihák vybojoval celkové 2. místo a úspěšní byli i Honza Rücker a Marek Škorpil, kteří skončili v celkových výsledcích na 3. místech. Pokud by vás zajímalo, jak to na závodech, koukněte do fotogalerie.

František Vojtěch, nar. 25.8.2020
Eva a Libor s radostí oznamují, že se jim v úterý narodil syn František, Fanda váží 3,4 kg, měří 49 cm a jsou i s mamkou v pořádku.

Sandstones – Doksy (31.7. – 2.8.)
Stravit víkend běháním mezi pískovci  a předvést se v nových overalech se rozhodlo hned 7 našich borců. Nejlépe overaly vyniknou na stupních vítězů a tam se v nich předvedli po všech třech etapách Kuba a Petr Čihákovi, kteří stanuli na 1. místech a také Andrea Loukotová a Honza Rücker, kteří vystoupili na stupínek určeným 3. v pořadí. Těsně pod stupni skončil Martin Vávra. Ve fotogalerii najdete i pár fotek.

   

3. kolo PLŽ – Lázně Bělohrad (23.6.)
Druhý závod Podkrkonošské ligy žactva se běžel v Lázník Bělohrad. Z našeho oddílu se  zúčastnilo 13 závodníků. Nejúspěšnější byl Honza Čihák, který svou kategorii vyhrál. Kuba Čihák skončil druhý a Marek Škorpil na třetím místě. Ve fotogalerii lze nalést pár smínků.

1. kolo PLŽ – Velký Vřešťov (9.6.)
Na úterní odpoledne připravil náš oddíl první letošní závod Podkrkokošské ligy žactva. Tohoto závodu se účastnilo 177 závodníků, kteří poměřili síly v podmáčeném a pořádně zarostlém lese u Velkého Vřešťova. Z našich závodníku se nejvíce dařilo Marku Škorpilovi a Kubovi Čihákovi, kteří obsadili 1. a 2. místo ve své kategorii. Ve fotogalerii lze nalézt pár fotek z tohoto závodu.
    

Testování žactva v Hradci Králové (6.6.)
Sice se závodů Východočeské oblasti v jarní části bohužel nedočkáme, přesto nějaké výsledky konečně máme, a to z testování žactva, kterého se v Hradci Králové účastnili hned tři naši talentovaní závodníci. V H14 patřilo mezi nejlepšími žáky oblasti Honzovi Čihákovi druhé místo jak v dopoledním krosu, tak v odpoledním mapově nelehkém kombotechu. To samé se povedlo v H12 Marku Škorpilovi, třetímu do party, Kubovi Čihákovi lépe sedla odpolední mapa, kde doběhl na velmi pěkném šestém místě.
O den později přidal sice ne orienťácký výsledek, ale z krosu i Honza Rücker. Na 8,5 km trati v okolí skokanských můstků v Lomnici n. P. vyhrál dorosteneckou kategorii, celkově mezi muži doběhl šestý.

Tréninky
Ačkoliv jsou zrušeny do prázdnin všechny závody, budeme po přestávce od 5. května pokračovat v trénování na mapě. Sraz bude každé úterý v 16 h u sokolovny. Povinná je rouška (v lese budeme běhat bez roušek). Vezměte si buzoly, čipy nejsou potřeba.

Možnost individuálních tréninků
Na: https://or.ifire.cz/ najdete přehled možností individuálních tréninků včetně potřebných doplňujících informací. Na stránkách je třeba si zarezervovat čas a na místě dodržovat veškerá aktuální nařízená pravidla chování.  

V lese bez buzol a čipů
O velikonočním volnu namísto obvyklého mapového soustředění  vyrazili po dohodě s Lesy ČR někteří členové oddílu postupně po rodinných klanech v souladu s platnými omezeními zasadit si pár stromků na Vřešťovský Chlum. Snad se něco z těch 3,5 tisíce buků ujme.

Veškeré oddílové tréninky do odvolání jsou zrušeny!

Další konání bude upřesněno dle aktuální situace.

Sportovci města Hořice 2019
V anketě Sportovci města Hořice 2019, jejíž výsledky byly slavnostně vyhlášeny v úterý 21. ledna, zvítězila v kategorii mládež Vanda Vávrová. Gratulujeme.
     

Zimní soustředění (10. – 12. 1.)
V druhém lednovém víkendu proběhlo tradiční zimní soustředění v Krkonoších na packé chatě nad Špindlerovým Mlýnem. Počasí nám celkem přálo a tak všech 23 účastníků odjíždělo spokojených. Na závěr soustředění proběhl porovnávací závod mladších účastníků, ve kterém získal vavříny Honza Číhák. A ve fotogalerii jsou k vidění i další fotky.