NOVINKY

NOVINKY

1. kolo VčP – Běleč nad Orlicí (18. 3.) 
Uplynulá sobota byla ve znamení prvního jarního závodu v Bělči u Hradce Králové, kterého se účastnilo hned 21 závodníků z našeho klubu! A byla velmi úspěšná, kdy za krásného jarního počasí cinklo hned 7 medailí – 1x zlatá, 4x stříbrná a 2x bronzová. Stejně tak dobrou zprávou byl fakt, že nikdo ze závodníků nebyl DISK, a to ani úplný nováček Matěj Parkos, který skončil na krásném 8.místě ve své kategorii! Všechny výsledky najdete ZDE. V neděli si pak ještě na pomyslnou zlatou sáhl ve veřejném závodě štafet Honza Čihák, který však tentokráte běžel za SJC Jíčín. Předcházející jarní soustředění tak přineslo své ovoce…😊 Několik fotografií z akce můžete najít ZDE.

Jarní soustředění klubu – 12. 3. 
Dne 12.3.2023 se uskutečnilo tradiční jarní soustředění klubu. Původně dvoudenní akce se díky nepřízni počasí smrskla na den pouze jeden, přesto v průběhu neděle účastníci řádně poladili formu na první jarní závody, které již doslova klepou na dveře! V první části byla v hradeckých lesích na programu „švýcárna“, a tedy pohyb podle azimutu. Odpoledne pak přišly na řadu „linie“, bystřící oko pro pohyb po výrazných liniích jako jsou rozhraní porostů, potůčky, stezky, stezičky… Občasné paprsky slunce podkreslily příjemnou atmosféru společné akce, která završila přípravu na jarní sezónu!
   

Sportovci města Hořice za rok 2022 – 23. 2. 
Ve čtvrtek 23.2. v radničním sále se konalo slavnostní vyhlášení již 20. ročníku ankety Sportovec města Hořice za rok 2022. V kategorii mládež byl vyhlášen nejlepším sportovcem z devíti nominovaných Honza Čihák, gratulujeme !
 

 

Zimní soustředění – 3. – 5. 2.
O víkendu proběhlo v Krkonoších každoroční zimní soustředění na Packé. Téměř dvě desítky účastníků si letos užilo čerstvé nadílky sněhu a na běžkách či skialpech objevovali krásy našich velehor. Zvláštní poklonu si pak zaslouží hlavně Ti nejmenší, kteří ani za nevlídného sobotního počasí nezůstali za kamny a v neděli pak schroupali úctyhodnou dávku kilometrů při celodenním výletu! To již za bezvětří a intenzivního sluníčka, tedy počasí jako v ráji! Několik fotografií z víkendu naleznete ZDE.
        

Web závodu
Byl otevřen web námi pořádaného závodu Východočeského poháru 2023. Přijděte si s námi 25.3. zaběhat na VENTURKU!