NOVINKY

NOVINKY

Veteraniáda ČR – Česká Lípa (28. – 30. 6.)
 5 běžců se zúčastnilo vrcholu OB sezony pro veteránské kategorie. Všechny tři závody se konaly v České Lípě a krásném blízkém okolí. Pátečního sprintu se zúčastnil pouze Petr Čihák a vybojoval v H55 výborné 10. místo. Na sobotní klasice se nejlépe ze čtveřice hořických startujících dařilo Martinovi Vávrovi, který doběhl v H60 na 6. místě, čtvrtý z českých závodníků. Martin běžel dle předpokladů nejlépe z pětice HOR i na nedělní krátké trati, když obsadil 8. místo.
Foto od pořadatelů:

10. a 11. kolo VčP – Rokytnice v Orlických horách (15. a 16. 6.)
V Rokytnici v Orlických horách se po oba víkendové dny běžela poslední dvě kola VčP jarní sezóny. Tyto závody byly spojené se závody žebříčku A. V sobotním závodě byl z našeho oddílu nejúspěšnější Martin Škorpil, který doběhl na 4. místě. Do první desítky se dostala i Šárka Rückerová, který doběhla na 7. místě. V nedělním závodě byl nejúspěšnější Vláďa Jindra, kteý zvítězil ve své kategorii. Na 3. místě doběhla Šárka Rückerová a na 6. místě Petr Čihák. V nedělním A-čkovém závodě doběhl Honza Čihák na 7. místě. Fotky ze závodu jsou ke shlédnutí ve fotogalerii.

Mistrovství ČR na krátké trati – Pastuchovice (8.-9.6.)
V Pastuchovicích se konal jeden z vrcholů letošní orienťácké sezóny – MČR na krátké trati. Závod se běžel v krásném, ale členitém terénu, kde se střídaly rovinatější pasáže s mnoha vodotečemi až po kopcovatější úseky s balvany. Z hořického oddílu startovali 3 závodníci – Marek Škorpil, Jakub Čihák a Jan Čihák. Prvním dvěma se v sobotní kvalifikaci příliš nedařilo, Honzovi se podařilo probojovat do finále A. V neděli pak Marek skončil v H16C na 13. místě se ztrátou 4:28 min, Kuba výrazně vylepšil svůj výkon a v H16B skončil na 4. místě s pouhými 15-ti sekundami na vítěze! Nejlépe se umístil Honza, který se v A-čkovém finále H18 umístil na krásném 14.místě. Honza si jistě myslel na TOP 10, ale takový už je sport!

Republikový festival žactva – Liberec (8.-9.6.)
Přes 300 žáků a žákyň reprezentovalo o víkendu své oblasti v lesním sprintu, o-sedmiboji a ve štafetách. Za Vč oblast se zúčastnili i Bára Saifrtová, Matěj Čihák a David Zollmann. Nejlépe se dařilo Báře, která ve sprintu doběhla devátá a v sedmiboji obsadila 4. místo.

10. kolo VčP – Mistrovství oblasti na krátké trati – Studené (25.5.)
Titul mistra oblasti na krátké trati ve své kategorii si ze Studeného odvážel Martin Vávra. Na 2. místě za ním skončil Radek Vávra. Na hezkých 5. místech skončili Bára Saifrtová a Petr Čihák. Špatné není ani 6. místo Marcely Vaňurové nebo 7. Jany Saifrtové či 8. místo Kuby Čiháka.

9. kolo VčP – Horní Jelení (18.5.)
Horní Jelení bylo dějištěm dalšího kola VčP, ve kterém byl z našeho klubu nejúspěšnější Petr Čihák, který doběh na 4. místě. Na 5. místě doněhla Marcela Vaňurová a do první desítky se vešla i Jana Saifrtová na 8. místě. Pokud chcete vidět naše závodníky v akci, podívejte se do fotogalerie.

8. kolo VčP – Vamberk (8.5.)
Toto kolo VčP se běželo v okolí chaty Vyhlídky nad Vamberkem. Tento terém a tratě vyhovovali Matinu Vávrovi a Martinu Škorpilovi, kteří zvítězili ve svých kategoriích. Dařilo se i Andree Loukotové, která doběhla na 5. místě.

7. kolo VčP – Mistrovství oblasti na klasické trati – Hoděšovice (4.5.)
S nástrahami hradeckých lesů si nejlépe poradila Jana Saifrtová, která ve své kategorii zvítězila. Tituly mistrů oblasti unikly Kubovi Čihákovi a Martinu Škorpilovi, kteří skončili na 2. místech. Ono ani 3. místa Anežky Rathouské, Marka Škorpila a Martina Vávry nejsou vůbec špatný výsledek.
     

6. kolo VčP – Rudník (1.5.)
Místo prvomájového průvodu si orienťáci poměřili výkony v lesích u Rudníku. Za náš oddíl se zúčastnilo 21 členů a z nich nejlépe uspěl Martin Škorpil, který vybojoval 2. místo. Napínavý souboj byl mezi Radkem a Martinem Vávrovými, ze kterého lépe vyšel Radek doběhnuvší na 4. místě pouhých 7 vtěřin před Martinem. Na 5. místě doběhla Andrea Loukotová pronásledovaná Janou Saifrtovou na 6. místě.
    

5. kolo VčP – Nový Bydžov (20.4.)
V sobotu odpoledne čekalo v ulicích Nového Bydžova na závodníky Mistrovství oblastí ve sprintu. Tento závod pořádal náš oddíl. Cílem proběhlo a čip si vyčetlo 642 závodníků. Fotky ze závodu najdete ve fotogalerii.

4. kolo VčP – Vřesník (20.4.)
Za chladného počasí „vylepšeného“ přeháňkou s kroupami se dopoledne na Vřesníku běželo další kolo VčP. Z našeho oddílu byli nejúspěšnějšími Marcela Vaňurová a Radek Vávra, kteří doběhli na 3. místech. Na 5. místech se umístili Martin Vávra a Martin Škorpil.

3. kolo VčP – Česká Třebová (13.4.)
Toto kolo VčP se běželo v okolí lyžařského areálu Peklák se startem na vrchu sjezdovky. V tomto závodě se z našeho oddílu nejlépe vedlo Martinu Vávrovi, který doběhl na 2 místě se ztrátou na vítěze pohé 2 sekundy. Úspěšná byla i Marcela Vaňurová, která si doběhla na 4. místě pro „bramborovou“ medaili. Hezké je i 7. místo Honzy Horáka.

2. kolo VčP – Borohrádek (6.4.)
V dalším kole VčP se na start postavilo hned 30 členů oddílu. Nejúspěšnější byl Cyril Jindra, který svou kategorii vyhrál. Úspěchy rodiny Jindrových neskončily Cyrilovým vítězstvím, ale pokračovali 2. místy Tondy a Vládi. Tonda Kvapil doběhl na 3. místě, 4. místa si odváželi Andrea Loukotová, Petr Čihák a Tonička Kvapilová a na 5. místech doběhli Martin Vávra a Martin Škorpil.

1. kolo VčP – Vysoká nad Labem (23.3.)
Kolotoč závodů VčP se roztočil. V Novohradeckých lesích se za proměnlivého počasí běželo 1. kolo VčP. Z našeho oddílu se na start postavilo 23 závodníku, ze kterých byla nejúspěšnější Bára Saiftová, která doběhla na 3. místě. Těsně pod stupni vítězů na 4. místě skončil Martin Škorpil. Hezká jsou i 6. místa, na kterých doběhli Matěj Saifrt a Martin Vávra, 7. místo Petra Čiháka a 8. místo Marka Škorpila. Do první desítky se dostala i Andrea Loukotová na 9. místě. Fotky ze závodu jsou k vidění ve fotogalerii.

Zahájení závodní sezóny – 9. – 10. 3.
Hned na dvou akcích zahájily závodní sezónu 2024 naše první vlaštovky. Na závodech u Náchoda běžel Petr Čihák, který si vybral kategorii, kde se mohl  napřímo poměřit s Vojckem, na něho jako na vítěze ztratil pouhých 5 vteřin …tedy na doběhu, celkově pak necelých 20 minut a obsadil 20. místo.
O kousek dál, ve Slovinsku, si zaběhli o víkendu v rámci soustředění TSM Královéhradecko a SHK  2 etapy Weekend cupu v rámci závodů Lipica Open Honza a Kuba Čihákovi. Kuba v H16 obsadil celkové 6. místo z více jak 50 startujících. Honza skončil na 4. místě, když mu na třetího Maďara chybělo pouhých 20 vteřin. Kluci tedy běželi velmi pěkně, a že to asi nebylo jednoduché je z ukázek map z obou etap zřejmé
  

Web závodu – 6. 3.
Byl otevřen web námi pořádaného závodu Východočeského poháru 2024. Přijděte si s námi 20.dubna zaběhat do Nového Bydžova!

Zimní soustředění – 26. – 28. 1.
Sobotní extrémně silný vítr a nedělní skvělé azzuro! Takové bylo letošní zimní oddílové soustředění v Krkonoších, které proběhlo o víkendu 26.-28.1.2024. Pro téměř třicítku borců to byla jedinečná příležitost zdokonalit se v technice běhu na lyžích a zapracovat na své fyzické kondici. Byla to zároveň příležitost vzájemného poznání při večerním posezení a veselých společenských hrách. Nechyběl ani tradiční kontrolní závod, ve kterém si zúčastnění pořádně provětrali dýchací soustavu. A jak to tam vypadalo naleznete ve fotogalerii.