Archiv novinek 2015

Archiv novinek 2015

Malé ohlédnutí – 2015

V roce 2015 se naši členové oddílu zúčastnili více jak 110 jednorázových nebo vícedenních závodů a to jak v orientačním běhu, tak i OB lyžařského nebo na horských kolech. Nejen zúčastnili, ale 130x byli na bedně a v 58 případech hned vítězně ! Vítězství, a to celková jsme dokázali získat v Podkrkonošské lize žactva (Šimon Kolář), Východočeském poháru (Honza Rücker) nebo Žebříčku B Čechy (Martin Škorpil, který přišel o titul nejlepšího veterána ČR až pozdním příchodem na start na MČR na klasice). Díky úspěchům Šárky Rückerové se můžeme chlubit i titulem Mistra Evropy ve štafetách dorostenek a 4. místem z klasiky též z ME, či z podílu na titulu Mistra ČR štafet dorostenek, který získala jako host v barvách pardubické Lokomotivy.

Absolutně nejpilnějším závodníkem byl Martin Vávra, který startoval na 52 závodech (i vícedenních), ve startovním koridoru stál 65x, právě s Honzou, Šimonem , Šárkou a zejména Martinem Škorpilem se zasloužili o největší počet prvenství. V orienťáku, jak víme, ale nejde jen o vítězství a úspěchy, ty určitě těší, zvlášť když více jak polovina členů oddílu je v žákovských a dorosteneckých kategoriích, ale hlavně o prima zážitek, který právě OB poskytuje v hojné míře všem jeho příznivcům.

OB sezóna skončila (7.-8.11)

Posledními oficiálními závody tento víkend skončila letošní OB sezóna. V sobotu se běžel v Bělči poslední závod Vč oblasti. Martin Š. zvítězil, Honza, Martin V. a Vojta Kuneš skončili na 3. místě. O pouhou jednu vteřinu uniklo 3. místo Šimonovi. Velmi dobře běžel Libor, prostě jako hradečák v hradeckých lesích umí a bylo z toho 8. místo. Desátá skončila Vanda, dařilo se i celému P-teamu, nejlépe pak Tomášovi, který skončil čtvrtý. Celkově v konečném pořadí závodů Včo dokázali Honza zvítězit a Šimon obsadit třetí místo, Martinovi V. patřilo místo čtvrté, Vojta Kuneš obsadil 1. místo v kategorii D.
V sobotu i neděli proběhlo MČR v horském orientačním běhu. Tuto fyzicky velmi náročnou disciplínu vzhledem k délce trati a převýšení si na ukončení sezóny vybrali Šárka, Martin ml. a Viktor. Velmi dobře si vedl Viktor, který se svým kolegou obsadil v kat. HH40 šesté místo. Dařilo se též Šárce, když s Dacanem ze Lhoty skončili v silně obsazené kat. P17 sedmí jako nejlepší smíšená dvojice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Předposlední OB víkend (31.10-1.11.)

Jelikož se tentokrát závod Včo konal netradične až v neděli, využili veteráni Martinové volné soboty k absolvování závodu pořádaným Chrastavou a oba si dokázali přivést domů vítězství. V neděli jsme se pak opět v důstojném počtu zúčastnili u Chocně závodu naší oblasti. Výborně si vedli Šimon a Honza, kteří zvítězili a mají tak našlápnuto k výbornému celkovému umístění v žebříčku Včo. Zvítězit dokázal i Martin Škorpil. Martinovi Vávrovi a Vojtovi Kunešovi patřila 3. místa. Čtvrtá skončila Šárka startující v kategorii dospělých, škoda zaváhání hned na prvních dvou kontrolách. Pátí skončili Ríša a Vendy, devátá Vanda, 11. místo patřilo Radkovi a 12. místo Petrovi. Pár vteřinek od sebe dělilo Péčkaře Petru, Marcelu a Tomáše, když obsadili ve jmenovaném pořadí 10., 12. a 13. místo – od Tomáše jistě hezký gentlemanský čin. Vojta Kolátor 19. místo, Vítek 23., Libor 27. a Věra 44.
DSC_0499[1] DSC_0527[1] _MG_9316[1] _MG_9312[1]

Oddílová rekordní účast na závodě Včo (24. – 25.10.)

V Leopoldově se v sobotu postavilo na start hned 20 hořických borců, což je zatím oddílové maximum. Kvantita dobrý a co kvalita, tedy dosažené výkony: Vítězství ve svých kategoriích dosáhli Šárka a Martin Škorpil, druhá místa obsadili Honza a Vojta Kuneš, čtvrtá byla Adéla, pátá Andrea, šestí Vendy a Martin Vávra, devátí pak Anička a Viktor. Radkovi, Vandě a Liborovi patřilo 14. místo. V neděli trojice nadšenců si vychutnala ještě v sousedské oblasti asi poslední letošní skály – Martin Š. opět vítězství, Viktor moc pěkné 4. místo ( necelá půlminutka na bednu) a Šimon hezké 9. místo v kategorii starších kluků.
IMG_2090[1] DSC_3700[1] DSCF8111[1]

Češovské valy a novoměstská aréna (17.10.)

Dalšího závodu Vč poháru v lesích u Češova se zúčastnilo 11 hořických OB běžců. Ač bez některých tradičních opor, byla to mise úspěšná. Zejména 3 x bedna pro žactvo velmi těší. Druhá místa v déčkových kat. patřila Vojtovi Kunešovi a Ádě Loukotové ( jako premiéra v oblasťáku paráda ). Třetí skončil Šimon a potvrdil, že v H 12 patří v oblasti k absolutní špičce. Po dvou velkých chybách skončil pátý Honza. 11. místo patřilo Víťovi a 15. Vojtovi Kolátorovi. Z dospěláků se nejlépe dařilo Viktorovi – 6. místo, 14. místem si sobě i nám udělal radost Libor. Tři zástupce jsme měli také v Péčkách, nejlépe se vedlo Petře – 9. místo.
V Novém Městě na Moravě zakončili posledními letošními závody Českého poháru bohatou MTBO sezónu oba Martinové. Mladší bral 2 x 8. místo, starší 5. a 6. místo.
DSC_6736[1] DSC_6739[1]

Přes Žampach do Vracova (10. – 11. 10.)

V sobotu pokračoval v okolí Žampachu seriál závodů Včo, z 11 našich startujících se nejlépe vedlo Vojtovi Kunešovi – 2. místo a Honzovi – 3. místo. Čtvrtý skončil Šimon, bohužel závod v jeho kategorii byl zásadně ovlivněn chybou pořadatelů, když na start ve stejném čase pustili dva borce najednou a to pozdějšího vítěze a druhého v pořadí. Pěkně běžela i Vanda, která obsadila 6. místo.
Právě trojice Vanda, Šimon a Honza pokračovala ze Žampachu do kraje burčáku, a to ne ochutnávat tamní produkt, ale v okolí Vracova reprezentovat Vč oblast na nedělním Mistrovství ČR žákovských výběrů. Již v sobotu zde proběhlo Mistrovství ČR štafet, kde jsme též měli své želízko v ohni. V barvách LPU finišovala v kategorii D18 Šárka a závod to byl víc jak dramatický. Po prvním úseku byla Šárčina štafeta až na 21. místě s výraznou ztrátou, na druhém úseku se dokázaly výborným výkonem holky opět dostat do hry. Šárka na třetí úsek vybíhala ve vláčku na 4. až 7. místě a povedl se jí dokončit dokonalý obrat, když štafetu dovedla k vítězství a zisku titulu Mistra ČR.
V neděli pokračoval program posledním velkým závodem letošní sezóny a to MČR klubů a žákovských výběrů. Za VČO 2 finišoval Honza a bylo z toho pro jeho družstvo 4. místo, na předávce měl sice dostižitelnou ztrátu na třetí jihomoraváky, ale kluci v závěru již moc nechybovali a při docela vyrovnaných časech se pořadí již mnoho neměnilo. Za VČO 3 (11. místo) běžel Šimon a za VČO 4 (16. místo) pak Vanda, která předvedla na svém úseku velmi dobrý výkon. Celkem startovalo 37 žákovských výběrů, vítězství si odvezlo družstvo VČO 1. Opět za klub LPU běžela Šárka, šla předposlední úsek, opět perfektní výkon, předávka finišmanovi z první pozice a byl z toho zisk druhé zlaté medaile a titul MČR klubů v dorostu. Pro úplnost Šárka získala s pardubickou štafetou dorostenek jasné celkové vítězství v Českém poháru štafet a vítězství v dorostenecké České lize klubů.
DSC_0231DSC_9852DSC_0341

Oblastní víkendové závody (3. – 4.10.)

V sobotu pokračoval u Pastvinské přehrady Vč pohár za účasti 9 členů oddílu, z různých důvodů hned 5 původně přihlášených hořických závodníků na start nedorazilo. Výborně si vedl Šimon a Martin V., kteří dokázali zvítězit, hezké 4. místo si odvezla Vendy.
Týž den startoval Martin Š. v Liberci, kde zvítězil. V neděli pak vycestovala do Ještědské oblasti do okolí Jablonce hned pětice závodníků. Martinové Š. a V. skončili na 2. a 3. místě. Výborně běžel opět Šimon, který startoval ve starší kategorii a kterému jen těsně unikla bedna. Šestý skončil Viktor, Vojta Kolátor obsadil 16. místo.

PLŽ (28.4. – 29.9.)

V úterý 29.9. skončil posledním závodem ve Studenci seriál většinou úterních závodů Podkrkonošské ligy žactva. Celkem se jednalo o 8 závodů ( Hořice, Trutnov, Vrchlabí, Nová Paka, Jičín, Pecka, Jilemnice a Studenec ). Alespoň jednoho závodu se zúčastnila necelá dvacítka našich členů. Do Top 10 se ve svých kategoriích vešli Vojta Kolátor, Vanda, Honza a Martin. Nejlépe se na PLŽi však dařilo Šimonovi, který dokázal v H12 zvítězit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Víkend ve znamení MČR (26. – 28.9.)

Poslední zářijový víkend patřil hned třem MČR, a to na krátké a klasické trati MTBO v okolí Zvůle a klasice jako vrcholu sezony OB v okolí Klepáčova u Šumperka. Na bajky vyrazili tradičně oba Martinové, mlaďas skončil v sobotu na sedmém a v neděli na šestém místě, v pondělním třetím závodě ČP přidal ještě jedno sedmé místo. Výborně měl Martin rozjetou nedělní klasiku, reálně bojoval o medaili, pak přišla bohužel osudová chyba a bylo po nadějích, mezičasy však ukazují, že ačkoliv jezdí MTBO teprve druhým rokem, dokázal se přiblížit špičce a do budoucna může přemýšlet o velmi dobrých výsledcích. Martin veteán bral v mistrovských závodech 9. a 17. místo, v pondělí přidal místo 12.
Mistrovství na klasice dopadlo pro náš oddíl až moc tradičně, v sobotu se do finále A probojovali Martin Škorpil a Šárka, Viktor se musel spokojit s béčkem. Tam mu v neděli patřilo 10., celkově tedy 28. místo. Martin bojující o absolutní vítězství ve veteraniádě ČR napříč všemi kategoriemi, před tímto posledním závodem těsně na první příčce, nenechal nic náhodě a dostavil se na start o necelých 10 minut později. Tento rytířský počin nedokázal již na trati odčinit a bylo z toho 16. místo. Velmi tradičně dopadla klasika pro Šárku, sic opět špičkový výkon, ale bohužel opět brambora, tentokrát chybělo na bednu 18 vteřin. Klasika byl též poslední z 11 závodů Žebříčku A, Šárka jich absolvovala všech 11 a neskončila nikdy hůř než šestá a celkově – jak jinak – oblíbené čtvrté pořadí.

Babí léto v Krkonoších (19. – 20.9.)

Za nádherného počasí a ve velmi náročném horském terénu nad Strážným začala podzimní část oblastních závodů. Nejlépe si s vysokým borůvčím, kameny a klacky poradili a vítězství ve svých kategoriích odvezli hned tři naši borci, a to Martin Škorpil, Šárka a co velmi potěšilo, také Vojta Kolátor, 2. místo bral Honza, 3. místa pak Šimon a Martin ml. Do Top 10 se vešli ještě Vojta Kuneš (4), Martin st. (6), naše nová posila Vendy (6) a Petra (10). Po závodu proběhlo také vyhlášení jarní části Východočeského poháru žactva, kde jsme díky 3. místu Honzy měli na bedně též zastoupení.
V neděli ještě zajela čtveřice našich závodníků k sousedům do Ještědské oblasti. Martin Škorpil si odvezl jasné vítězství, velmi pěkně si vedl Šimon, když doběhl v kategorii věkově starších žáků H14 šestý. 6. místo patřilo i Viktorovi, Vojta Kolátor skončil 14.
2015_09_19_6275[1] 2015_09_19_6278[1]

ČP štafet na Vysočině (13. – 14. 9.)

V Řásné u Telče se o víkendu konaly dva závody Českého poháru štafet, první z nich byl zároveň Mistrovství oblasti, zde jsme postavili dvě hořické štafety, a to H 14, kde společně s Honzou šli i „dvanáctky“ Vanda a Šimon a veteránskou H 135. Smíšená mladá štafeta obsadila v oblasti 5. a celkově 13. místo. Veteráni Martin, Petr a Viktor skončili v oblasti 3. a celkem 10. Šárka v barvách Pardubic opět velmi dobře a bylo z toho pro mladou štafetu 2. místo se ztrátou 2 vteřin na vítězky.
Ještě týž den odpoledne se běžel áčkový sprint v Telči, Šárka po chybě (ze 3. kontroly došla místo na 4 na 14) nakonec velmi slušné 5. místo, Viktor skončil 23.
Druhý den veteránská štafeta obsadila 9. místo, pro mladé hořické orienťáky to však bylo parádní nedělní představení. „Pardubická“ Šárka udržela ve finiši pro svou štafetu první místo a ve štafetách startujících za výběr Východočeské oblasti to bylo též 1. místo pro Honzu a krásná 3. místa pro Šimona a Vandu, která dokázala být na svém úseku, tak jako v sobotu Honza se Šárkou, nejrychlejší.
MIR_4443[1] MIR_4590[2] MIR_3755[1] OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Maršovy Chody – ŽB A a B, miletínský scorelauf (5. – 6. 9.)

U obce Maršovy Chody na Tachovsku za chladného a velmi větrného počasí pokračoval dvojzávodem žebříček A, zároveň se jednalo o poslední letošní závody žebříčku B. V áčkách Šárka v sobotu na klasice chybou na předsběrku ztratila šanci na bednu a skončila šestá, v neděli běžela bez větších chyb, bedna ji však o pouhých 12 vteřin opět unikla. V béčkách Martin Škorpil stejně jako Šárka v sobotu chyboval (ani on prý nebyl v některých místech příliš moudrý ze stavu porostu na mapě a ve skutečnosti) a bylo z toho 4. místo. V neděli už šel opět svůj závod, zvítězil a jasně potvrdil i celkové vítězství v ŽB B Čechy. Sobotní bilanci rozhodně nevylepšil Honza, jeho 29. místo raději bez komentáře. I on se dokázal na neděli lépe namotivovat, skončil na velmi pěkném 5. místě a konečným 13. místem potvrdil licenci A pro příští rok.

O něco blíže Hořic než žebříčkové závody se konal 1. ročník scorelaufového závodu dvojic na kole, a to s centrem v Miletíně. Pedály v sobotu roztočily i dvě naše dvojice, v elitní mužské kategorii vybojovali Martinové skvělé 3. místo, v kategorii dospělák + děcko do 15 let dokázali Viktor se Šimonem zvítězit.

Prázdninové vícedenky

Druhá polovina prázdnin patří tradičně několika vícedenním závodům a nejinak tomu bylo i letos. Zkraje srpna se konala pod Ralskem 5 denní Bohemia orienteering, která bývá tradičně obsazena závodníky z mnoha zemí Evropy. V silné konkurenci si vedli oba naši zástupci skvěle, Martin Vávra skončil celkově třetí a Martin Škorpil závod ve své kategorii vyhrál, když dokázal na další příčky odsunout silný švédský trojblok. O týden později byly z důvodu sucha a nebezpečí vzniku požáru zrušeny jičínské Rumcajsovy míle. Na další víkend se už podařilo připravit turnovským pořadatelům 3 denní Pěkné prázdniny s OB, závodů se zúčastnili opět oba Martinové – Škorpil dokázal opět zvítězit, Vávra bral 5. místo po trochu pokažené třetí etapě. Závod běželi též Šimon – pěkné 8. místo a Viktor – 21. místo. Těsně před a současně s PP probíhaly u Liberce doprovodné závody Mistrovství světa MTBO. Se střídavými úspěchy se jich zúčastnili oba Martinové Vávrovi, pro toho staršího byla kombinace běžeckého orienťáku a toho na kole ve stejný termín asi zajímavá zkušenost ( asi i důvod méně povedené 3. etapy na PP). Poslední prázdninový víkend patřil West cupu v Nejdku, kde běžel Martin Škorpil a jak jinak než vítězně a v Litomyšli Ceně východních Čech. Tam se nejlépe vedlo Honzovi, který celkově skončil třetí, Šimon bral 7. místo, Viktor 15, Libor 23 a Vojta Kolátor 25.
Prázdninový čas je též vhodná doba pro různá OB soustředění, přípravné kempy a tábory. Největšího OB tábora pro děti a mládež – Silva o-camp, který pořádá pardubický oddíl, se v Budislavi na Vysočině zúčastnilo i 7 mladých hořických orienťáků.
DSC_0059[2] OLYMPUS DIGITAL CAMERAIMG_1478[1] IMG_2045[1]
Červencové závody

Hned na počátku prázdnin se oba Martinové Vávrovi zúčastnili 5 denních MTBO závodů u Plzně, jedna etapa se jela jako MČR ve sprintu (Martin st. 23, Martin ml. disk), další dva závody jako součást Českého poháru ( Martin st. 20 a 19, Martin ml. 18 a 17). Celkově pak z toho bylo 12. místo pro seniora a bohužel disk pro juniora.

Martin Škorpil ve stejnou dobu startoval na tříetapové Ceně střední Moravy u Konic, odkud si přivezl celkové vítězství.

Hořická účast nechyběla ani na dalších závodech, a to na H.S.H. Vysočina cupu, tedy na dalším tříetapáku s centrem u obce Milovy. Bohužel se jednu etapu povedlo disknout Šimonovi a z celkového pořadí se nemohl radovat ani Viktor, když pořadatel zaměnil dvě kontroly ve třetí etapě a kategorie nemohla být řádně vyhodnocena. První cenné závodní zkušenosti sbírala na Vysočině Vendy Bolechová.

Posledním červencovým závodem byl pětietapový Advanta cup v okolí Adšpašských skal. Vedro, skály, kopce a zase vedro… Z 5 etap se počítaly do celkového hodnocení nejlepší 4 a pro náš oddíl to nedopadlo rozhodně špatně. Celkové vítězství si odvezli Martin Škorpil ( díky pravidlům závodu i přes jeden disk) a Šárka. Velmi dobře si vedli i kluci – Honza skončil čtvrtý, když bednu neudržel až v páté etapě, šestý Šimon a osmý Martin. Viktor 16, Petr 17, některé etapy šli Jindra a Věra.
DSCF8225[2] DSC_0152[1] DSC_0191[1]

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

SAM_1623[1]

Poslední závod jarní části VčO (27.6.)

U Holic se konal v sobotu poslední předprázdninový závod Včo. Naše účast nebyla sice početně nijak vysoká, ale za to úspěšná. A zasloužilo se o to jednoznačně žactvo – Šimon 2. místo, Vanda 3. místo a Honza brambora. Pátý skončil Martin a desátý Viktor. Potěšitelné jsou konečné celkové výsledky jarní části žactva – Honza třetí, Šimon sedmý a Vanda osmá – tedy hned tři účasti za VčO na MČR žákovských výběrů. V klubové soutěži patří našim žákům 10. příčka ( z 21 klasifikovaných klubů). 031[1] 032[1]

Program EYOC zakončil sprint (28.6.)

Nedělní sprint v Kluži byl posledním závodem letošního MEDu, Šárka se tentokrát nevyvarovala chyb a to se v rychlém sprintu krutě trestá. Za polovinou závodu se sice ještě pohybovala kolem desítky, pak ale následovala jedna větší a jedna menší chyba a bylo z toho konečné 30. místo, tedy závěr první třetiny startovního pole.
V bodovém hodnocení národních týmů dokázala získat Pohár národů i díky skvělým výkonům Šárky Česká republika.

DSC_7319

Štafety – EYOC (27.6.)

S trochou nadsázky lze napsat, že druhý den na Mistrovství Evropy dorostu přepsal dějiny našeho oddílu. Šárka společně s Bárou Chaloupskou a Terkou Janošíkovou dokázaly zvítězit a náš oddíl se tak může chlubit titulem Mistr Evropy.
Šárka přebírala druhý úsek na 2. místě 25 vt. za vedoucím Polskem, svůj úsek běžela i sjedním zásekem skvěle a předávala už ve vedení. Finišmenka dokázala náskok ještě zvýšit a tak naše štafeta mohla slavit vítězství před Dánskem a třetím Maďarskem.
Výsledky štafet: http://eyoc2015.orienteering.ro/wp-content/uploads/2015/06/Results_relay_EYOC_2015.pdf
DSC_6584 DSC_6661 DSC_6666 DSC_6771 DSC_6775

 

Parádní výsledek na klasice EYOC (26.6.)

Šárka, ač startovala na neoblíbeném začátku startovního pole, běžela skvěle a držela se do samého závěru na špici výsledkové listiny. Až na konci závodu dokázala trojice běžkyň sesadit Šárku z medailové pozice. Nakonec z toho bylo vynikající 4. místo. Vítězkou se stala kolegyně z reprezentace Terka Janošíková a postarala se tak o jedinou medaili z klasiky pro ČR.
Celkové výsledky: výsledky klasika W16
DSC_6364 DSC_6487 šárka1

 

EYOC 2015 (26.-28.6.)

Na konci června probíhá v rumunské Kluži Mistrovství Evropy dorostu, a co je pro nás potěšující, mezi nominovanými je i Šárka. Čeští reprezentanti jsou na místě již od pondělí, seznamují se s charakterem terénu, rukopisem mapaře a ladí formu na páteční klasiku, sobotní štafety a nedělní sprint. Pro věkovou skupinu dorostu je Mistrovství Evropy nejvyšší možnou metou, letos se účastní 32 zemí, v Šárčině kategorii D16 se představí necelá stovka závodnic, tak držme palce… Odkaz na rozhovor „bravíčkového kalibru“ na stránkách VD ČR: http://vd-ob.cz/?page_id=1296

DSC_6235[1]

MČR krátká – Jáchymov (20.-21.6.)

V náročném terénu Krušných hor v oblasti bývalých táborů z 50. let minulého století a za chladného a deštivého počasí proběhlo MČR na krátké trati i za účasti čtyř členů našeho odddílu. Ve veteránských kategoriích se v sobotu představili oba Martinové, kterým se podařilo jasně postoupit do nedělního finále A a Viktor, kterému A finále těsně uniklo. V mistrovské kategorii D16 si áčkové finále vyběhla Šárka celkem jasně i s jednou větší chybou. V neděli pak Viktor 5. místo v B finále (celkem 23. místo), velmi pěkně běžel Martin Vávra, nakonec z toho bylo 4. místo půlminutku za bronzem. Na děleném třetím místě 1 vt. za stříbrem skončil Martin Škorpil, když hodně ztratil až při postupu na sběrku. Šárka hned na začátku opět dvě poměrně velké chyby a z chvostu áčkové skupiny celý zbytek závodu musela hodně dotahovat. Nakonec sice velmi pěkné 6. místo, ale škoda, již od druhé kontroly by to byl kalup o některou z medailí.
IMG_1741[1] IMG_1804[1] MIR_7916[1]

LODM 2015 Plzeň (15.-18.6.)

Pravidelně jednou za dva roky vždy některý z krajů ČR je pořadatelem Letní olympiády dětí a mládeže. Letos se tohoto úkolu zhostila Plzeň, zařazeno bylo 18 sportů s celkovou účastí asi 2500 mladých sportovců.
Na této prestižní akci díky vítězství Šárky v krajské kvalifikaci nechyběl ani zástupce našeho oddílu. Program orientačního běhu začal krátkou tratí, kde po drobných chybách si Šárka vybojovala bronz (1 vt za 2. místem), když vítězka závodu bohužel „sebrala“ ještě závodnici před sebou. Ve štafetách pak jasně dominovala, když oba svoje úseky vyhrála, bohužel její kolega z družstva nebyl po nemoci ještě zcela v pořádku, závod trochu vypustil a štafeta nakonec skončila disk. Poslední disciplínou byl sprint, kde se Šárce povedlo zvítězit jasně s náskokem minuty. Celkově určitě potvrdila nelehkou roli favoritky své kategorie.

IMG_3844[1] DSC02775[1]

Mistrovství VčO na klasické trati (13.6.)

Jelikož náš oddíl tento závod pořádal, najdete veškeré informace v odkazu POŘÁDÁME. Nelze nezmínit, že velké vedro (33 st C) v kombinaci s fyzicky těžkými tratěmi udělalo sobotní závod velmi náročný. Děkujeme všem závodníkům za účast a úsilí, se kterým se s terénem a počasím vyrovnávali.

Áčka – Béčka (6.-7.6.)

O víkendu pořádali sousedé z Jičína v okolí kopce Tábor béčkový dvojzávod, kterého se zúčastnili čtyři naši borci. Nejlépe se dařilo Martinovi Š., který obsadil 2. a 1. místo. Šimon dosáhl na 4. ( po chybce na konci závodu z průběžné druhé pozice) a 10. místo, Honza 21. a 12. a Viktor 14. a 18.
Nedaleko Třebíče se konaly závody áčkové, kde se vedlo velmi slušně Šárce, na bednu sice nedosáhla, ale bylo z toho v sobotu 5. místo po chybě na druhou kontrolu a následné velké stahovačce z průběžného 19. místa a v neděli 4. místo 7 vt. od bronzu.
DSC_5304[1] DSC_6030[1]

Kroučová – Žatec – Kroučová (30.-31.5.)

Závěrečný květnový víkend začal již v pátek na atletickém stadionu na Kladně, kde proběhla první část kvalifikace dorostu na MED v Rumunsku. Velmi dobře si vedla Šárka, ač dráhu moc nemiluje, skončila v D16 na 4. místě časem 11,45.
V sobotu byl nejdříve na programu ČP štafet v Kroučové, odpoledne pak sprint v rámci ŽB A v Žatci, v neděli znovu další štafety. Všechny závody probíhaly též v rámci Vyzývacího poháru žákovských výběrů. Hořice zde měly hned troje zastoupení, a to Vandu, Šimona a Honzu. V sobotních štafetách se dařilo všem třem našim zástupcům, Honza s Včo 1 vybojoval vítězství, pravda, sám nešel bez chyb, Vanda s Včo 2 skončila na pěkném 5. místě, Šimon pak s Včo 3 skončil na místě 10., když finišmenovi předával na parádním 3. místě. Hořice postavily i svoji mixovou štafetu a ve složení Viktor, Petr a Radek skončili kluci po chybkách na 12. místě. Za Pardoubky běžela Šárka, jako finišmenka vytáhla štafetu z 6. na 2. příčku. V odpoledním sprintu již v hořických barvách vybojovala pak skvělé 2. místo a další cenné body jak do ŽB A, tak do nominace na MED. Velmi dobře ve sprintu běžel Radek – 6. místo. Rozhodně důstojně si vedli naši žáci ve sprintu za východočeský výběr – Honza 9., Vanda 11. a Šimon 19. místo. Nutno dodat, že se sešla konkurence z celé ČR a v jednotlivých žákovských kategoriích startovalo cca 80 závodníků. V nedělních štafetách Honza 2. místo, Vanda 5. místo, Šimonovi kolega štafetu disknul. Hořický mix se polepšil a bylo z toho 6. místo. Šárka skvěle rozbíhala pardubickou štafetu, na předávce a i v cíli bylo z toho vítězství.
MIR_5877[1] MIR_5898[1] MIR_5583[1] MIR_5689[1]

Pestrý víkend (23.-24.5.)

Hned na sedmi závodech se o víkedu objevili zástupci našeho oddílu. Vezměme to třeba od západu na východ. Martin Škorpil vyhrál dva závody oblastního žebříčku v Karlových Varech. Nejvíce závodníků měly Hořice na oblasťáku ve Zdelově. Nejlépe se tam vedlo Honzovi, který obsadil 2. místo, v Top 10 skončili Vojta Kuneš, Šimon, Matouš a v Péčkách Tomáš.
Ve výčtu výsledků se posouváme na Moravu a k MTBO. V Náměšti na Hané se konalo 5. a 6. kolo ČP, Martin Vávra senior si dojel pro 7. a 8. místo, Martin junior pro 6. místo, v neděli ho bohužel zastavil defekt.
Jediného zástupce jsme měli i na Mistrovství ČR ve sprintu a sprintových štafet, které proběhlo ve Valašském Meziříčí. Šárka tam podala velmi kvalitní výkon, když v jednotlivcích skončila šestá a ze štafet DH18 jako host v LPU si přivezla bronz. Šárka běžela třetí úsek, kde posunula štafetu ze 4. na 3. místo. Jelikož juniorské štafety s předpokladem dobrého umístění běžely s GPS, je možné se na stránkách MČR podívat na průběh závodu, včetně Šárčina výkonu.
štafety 4

Žebříčky na Šumavě (16. – 17.5.)

O víkendu se v Albrechticích u Sušice rozjel letošní seriál závodů ŽB A a zároveň pokračoval i ŽB B Čechy. V béčkových závodech byl suverénní Martin Škorpil, když sobotní krátkou i nedělní klasiku vyhrál, bohužel špatně po oba dny šel Honza. Chce to soustředěný mapový výkon a konečně podařený závod, aby si věřil, že na běhání se špičkou Honza určitě má. V sobotu šel závod Petr, a bylo z toho 4. místo v Téčkách.
Super premiéru v áčkovém seriálu závodů předvedla Šárka, v sobotu skončila druhá, když za vítězkou zaostala pouhé 2 vteřiny. I v neděli běžela skvěle a obsadila čtvrté místo. Po dvou závodech jí patří průběžné třetí místo.
MIR_3032[1] OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pestrý víkend (8. – 10.5.)

O – sezóna je v plném proudu, závodů je haba děj a tak se závodníci účastní závodů dle sféry svého zájmu a své výkonnosti. Hned 19 hořičáků se zúčastnilo v pátek krajáku na Pecce, jednalo se o Mistrovství oblasti na krátké trati a čest Hořic tentokrát zachraňoval s teplotou nastupující Martin Vávra, když H 50 vyhrál. Ostatní se na bednu nevešli, do pěkných TOP 10 se však dostali Honza, Vanda, Vojta a Honza Kunešovi, Šimon, Viktor a Petr.
V sobotu a neděli se konalo v hradeckých lesích 3. a 4. kolo ČP v MTBO, obou závodů se zúčastnil na MTBO specializující se Martin ml. (8. a 10. místo v M20), teploty se zbavivší Martin st. (13. a 15. místo v M50) a Petr (2 x 3. místo, jednou nedobrovolně v Open Long a druhý den v Open Short). V sobotu jeli též Šimon ( pěkné 7. místo v Open Short při své bajkové premiéře) a Viktor (46. místo). V neděli si Open Short zkusil Vilém Vaňura (pěkné 5. místo).
DSC_6513[1] DSC_7093[2]

U Mariánských Lázní běžel Martin Škorpil tradiční 4 etapový Jarní trojúhelník a též tradičně závod v H55 vyhrál.

ŽB Čechy, ČP MTBO (1. – 3.5.)

O prodlouženém víkendu se čtveřice našich závodníků zúčastnila prvního žebříčkového dvojzávodu. Na Vysočině se nejlépe dařilo Martinu Škorpilovi, který obsadil 1. a 3. místo. První den výborně Šimon, který skončil třetí. Druhý den z toho bylo 13. místo, stejně jako Honza po oba dva dny. „Odměnou“ pro Honzu za nedělní výkon byly tři stehy pod kolenem. I Viktor po oba dva dny stejně, a to 18. místo.
Orienťák na horských kolech pak zvolili oba Marťové Vávrovi a odjeli bojovat na závody Českého poháru do Maďarska. Martin st. bral první den 4. místo a druhý den disk za neoraženou kontrolu, Martin ml. 9. a 11. místo.

1. kolo Podkrkonošské ligy žactva (28.4.)

Za chladného deštivého počasí jsme uspořádali závod v lomu U Josefa. Výsledky naleznete zde.

5. závod Včo a MČR v nočním OB (25.-26.4.)

V sobotu pokračoval u Polomu seriál závodů Včo, početně slabší hořická výprava neodjela opět ze závodu bez úspěchů. O nejlepší výsledek se vítězstvím postaral Vojta Kuneš, třetí pak skončil Martin Vávra. Dobře si vedl Viktor (8. místo)
Ve stejný den proběhlo v Bukovince u Brna letošní první MČR, a to v nočním OB. Dva hořičtí zástupci si vedli skvěle. Martin Škorpil ve veteraniádě skončil na druhém místě, Šárka pak v mistrovské kategorii D16 (druhá nejsilněji obsazená kategorie po mužské elitě) byla čtvrtá, když o medaili přišla až zaváháním při postupu na „stovku“. V neděli pak u Brna pokračoval program Českým pohárem štafet, Šárka jako host běžela za Loko Pardubice, svůj úsek vyhrála, stáhla tříminutovou ztrátu na předávce a přidala 7 min. náskoku pro finišmanku a tak velkou měrou pomohla k jasnému vítězství štafety.
MIR_0274 MIR_0329

Nominační závody na LODM (22.4.)

Ve středu proběhly na mapě Hořický Chlum nominační závody KH kraje na Letní olympiádu dětí a mládeže, kterou letos pořádá Plzeňský kraj. Oproti minulým letům , kdy rozhodovaly dlouhodobé výsledky, letos o nominaci rozhodoval jeden nominační závod. Bohužel na ne zrovna šťastné řešení nominace doplatila celá řada favoritů. Kolegové z Pardubického kraje se nakonec stejně rozhodli po nominačním závodě zohlednit loňské a letošní výsledky závodníků a provedli nominační výběr. Ani nasazení favoritů v samotném závodě hned za sebou mi nepřijde jako správný tah. Děti byly pod zbytečně vyvolaným tlakem a dělaly chyby, které se u nich běžně nevyskytují. Mezi ty, kteří závod pokazili, byl bohužel i Honza a tak veškerá vítězsví loňských žebříčků a mistrovských závodů Včo a úspěšný letošní přechod do H 14 utne co se nominace týče chyba na jednu kontrolu. Nutno podotknout, že pohoření favoritek ve stejné kategorii děvčat bylo ještě markantnější.
Těžkou roli prvního startujícího naopak zvládla Šárka a vítězstvím ve velmi těžké konkurenci si nominaci zajistila – tak ať se v Plzni daří.

2 závody v Rychnově n. K. (18.4.)

Oba závody doprovázelo velmi chladné počasí, takže určitě přišla vhod možnost strávit dobu mezi oběma závody díky Vaňurovým u krbových kamen. V dopolední krátké trati u Hradiska si nejlépe vedla Šárka, která skončila třetí za svými kolegyněmi z VD ČR. Do TOP 10 se vešli Martin (4), Honza s Radkem (5), Vojta Kuneš (6) a Šimon s Petrem (7), těsne za pak na 11. místě skončila Vanda. Odpoledne se běžel v ulicích Rychnova sprint, klasifikovaný jako Mistrovství oblasti . Nejlépe opět Šárka, která závod vyhrála a odvezla si tak cenné skalpy soupeřek, těsně unikl titul Radkovi, který skončil druhý. Bednu zkompletoval třetím místem Honza, 4. pak Martin, 5. Vojta Kuneš, 6. Vanda a 9. Viktor.
Vprůběžném žebříčku žactva drží Honza 3. místo, shodně zatím na 9. místě jsou Šimon a Vanda – oba mají tedy velkou motivaci zabojovat o možnost reprezentovat oblast na republikových štafetových závodech.

Včp – Dolní Radechová (11.4.)

17 členů oddílu se za krásného počasí zúčastnilo klasiky, kterou připravili náchodští pořadatelé. Výbornou formu potvrdila Šárka, která si zkusila dlouhý závod v dospělé ženské kategorii a bylo z toho třetí místo, když o vítězství přišla chybou na jedné kontrole. Honzík bral velmi dobré 2. místo, pódiové umístění doplnil třetím místem Martin Š. Pátým místem a velmi pěkným výkonem potěšila Vanda. Hodně dobře měl v déčkách rozběhnutý závod Vojta Kuneš, po chybě však nakonec i tak slušné 5. místo za čtvrtým Vítkem. S vůj první závod vybojoval Matouš Kolátor, když dokončil na 14. místě. Pochválit však nelze jeho mladšího, ale zkušenějšího bráchu Vojtu, kterému se na trati nedařilo, jak si představoval a závod vzdal. To, že se nedaří, rozhodně není důvod k odstoupení ze závodu.

Velikonoce ve skalách (3.-5.4.)

Tradičního jarního 3E závodu se v Doksech za chladného počasí zúčastnili nakonec tři závodníci našeho oddílu. Oba Martinové útočili z prvních pozic na celkové vítězství, nakonec se museli oba spokojit s výborným druhým místem, M. Vávra našel přemožitele z Německa, M. Škorpil pak ze Švédska. Viktorovi po 3 etapách patřilo pěkné 5. místo.
V Doksech ve stejnou dobu absolvovali Šárka a Honza v rámci SCM a SCD mapové soustředění.

První závody Vč oblasti (28.3.)

V sobotu se u Osečku konal první závod Včo letošní sezóny, netradiční místo bylo zvoleno z důvodu souběžného závodu se Stčo a Prahou. Z 11členného zastoupení oddílu si nejlépe vedla Šárka, která svůj první závod v D16 vyhrála, na bednu třetím místem se ještě dostal Honza. Do desítky se vešli 7. místem Šimon a 10. místem Jindra. 11. místo patřilo Martinovi a Petrovi. Další pak Viktor (13), Libor (16), Vanda (18), Radek (20) a Vojta (23).
Martin Š. zvolil ve stejný den dva závody Ještědské oblasti, kde skončil na 3. a 1. místě.
Vanda, Šimon a Honza se pak zúčastnili dvoudenního úvodního srazu talentovaného žactva v Hradci Králové. V sobotu proběhly kontrolní disciplíny v tělocvičně, v neděli pak kros na 3 a pro Honzu na 5 km.

Začátek OB sezóny (22.3.)

Na březen příjemné počasí nám dovolilo absolvovat již několik tréninků v lese a někteří nedočkavci mají za sebou i první závody. Jarních skal na Kosti se zúčastnil pouze Martin Škorpil, a bylo z toho 1. místo, s Martinem Vávrou pak nočáku v rámci Jarního poháru v Bělči, Martin Š. opět 1. místo, Martin V. 2. místo. Už větší skupinka si zaběhla v Bělči sobotní klasiku – Martin Š. do třetice první. Vítězně do sezóny v H14 vstoupil i Honza, na bednu za 3. místo si vyskočil Šimon, hezky běžela Vanda – 5.místo. Radek v T čtvrtý, Martin V. šestý, Petr a Viktor nakonec do cíle dorazili též.
V rámci předsezónní přípravy proběhlo na Packé ve Špindlerově Mlýně soustředění oddílu na běžkách. Šárka absolvovala soustřeďka s SCM v Maďarsku a s VD v Doksech a v okolí Rožňavy.

Poslední LOBY (21.2.)

V Krušných horách se konaly poslední tři LOBY této zimy. Závody byly pořádány společně pro ČR a Německo. Martin, náš letos jediný aktivní lobař, se zúčastnil pouze prvního závodu, a to MČR v middlu. Mezi domácími závodníky nenašel přemožitele, v závodě mu však patřilo 2. místo za kolegou z Německa.
Martinovi nakonec v seriálu Českého poháru patří celkově 2. místo.

LOBY na Strážníku (7.-8.2.)

Konečně počasí dovolilo uspořádat LOBY i ve Studenci, zatímco v sobotu bylo počasí pohádkové, v neděli naopak – silný vítr a sněhové závěje. Martin Vávra jel pouze v neděli a bylo z toho tentokrát třetí místo.

Konečně LOBY (31.1.-1.2.)

Téměř po dvou letech umožnilo počasí uspořádat na území ČR závody v lyžařském OB. Martinovi ml. nedovolila startovat nemoc, Šárka dala přednost soustředění s SCM na Bradech. Hořické barvy ve Vysokém n J. hájil tedy jenom Martin Vávra, a to velmi úspěšně. V sobotu v závodě MČR a veteraniády na klasické trati obsadil v kat. H45 druhé místo za vítězným německým závodníkem, tedy první z českých borců. Druhý den na sprintové trati oba borci dosáhli naprosto stejného času a podělili se společně o první místo.