Archiv novinek 2017

Archiv novinek 2017

Mikulášský běh – Brada (3.12.)
Ani mrazivé počasí neodradilo naše borce od tradičního Mikulášského běhu, který se běžel na Bradech. Nejlépe se vedlo Vandě, která skončila ve své kategorii na 2. místě. Do TOP 10 se ještě probojoval velmi pěkným výkonem Petr Čihák.Pár fotek je možné nalézt ve fotogalerii.

Klokan kros – Hradec Králové (27.11.)
Ani konec závodní sezóny neznamená lenošení. Už je třeba začít se připravovat na sezónu novou. Jako vhodná příležitost může být tradiční závod Klokan kros, který se letos běžel už po 22. Z oddílu nejlépe skočila Vanda na 6. místě ve své kategorii, na 9. místě doběhl Kuba a na 10. místě přiběhl Martin ml.. A jako skoro tradičně je pár fotek i ve fotogalerii.
      

17. kolo VčP – Hradec Králové (3.11.)
V letošním posledním závodě VčP, který se běžel v Hradci Králové na Biřičce, se nejvíce dařilo Vandě a Honzovi Čihákovi, kteří skončili těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Martin Škorpil doběhl na 6. místě. Pár fotek ze závodu je ve fotogalerii.
      

16. kolo VčP – Holovousy (29.10.)
Toto kolo VčP pořádal náš oddíl. Tedy přesnější je byl připraven. Bohužel příroda byla proti, a silný vítr způsobující lámání a vývraty stromu, nás donutil tento závod zrušit, protože by byli ohroženi závodníci. Nápory větru neustály ani některé mobilní toalety, jenom dětem počasí tolik nevadilo a z pytlů na odpadky si udělaly „draky“ a měli zábavu. Momentálně jednáme s vedením Vč. oblasti o možnosti přeložit závod na náhradní termín.
      

Oddílové přebory (22.10.)
Jasně nejdůležitější závod pro členy oddílu HOR se běžel v neděli v rámci Ještědské oblasti v nádherném, ale záludném terénu na mapě Skokovy. Deštivá předpověď  se naštěstí nenaplnila a tak 17 ovážných v kategorii T4 mohlo napřímo změřit své síly  nejen v pěkném závodním prostoru, ale i za příjemného podzimního počasí. Letošní závodní absence ve skalách byla znát a někteří se mezi skalními masivy opravdu do cíle protrápili.
Historicky prvním přeborníkem oddílu se stal Honza Rücker, který za sebou nechal necelé tři minuty nejlepšího veterána ČR pro rok 2017 Martina Škorpila, další půlminutku pak zratil na třetím místě Martin Vávra. Za touto trojicí byla již značná časová ztráta, i tak je moc pěkné čtvrté místo Vojty Kolátora, který na páté místo posunul dalšího zkušeného veterána Radka Vávru. Šestý pak skončil, i když trochu s podporou Vojty a na závěr i Martina Ríša Schneidewind. 
Takže v TOP 6 to bylo mlaďáci kontra zkušení 3 : 3.  Celkové výsledky zde: Oddílové přebory – výsledky

15. kolo VčP – Újezd u Chocně (21.10.)
Další kolo VčP se běželo v okolí Újezdu u Chocně a centrem závodu u rybníku Svatba. Tento rovinatý terén nejlépe sedlo Honzovi Čihákovi, který vybojoval 2. místo. Dařilo se i Petrovi Rückerovi a Radkovi, kteří doběhli na 7. místech ve svých kategoriích. A pár fotek je možno nalézt také ve fotogalerii.
      

14. kolo VčP – Martinice v Krkonoších (15.10.)
Ani v neděli jsme nazaháleli a bojovali o další body do žebříčků. Nejúspěšnější byli Honza Rücker, Martin Vávra ml. a Martin Škorpil, kteří stanuli na místech nejvyšších.  Martin Vávra st. skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Šárka doběhla na 5. místě, Petr Čihák na 6. místě, Vanda a Andrea stejně jako předešlý den na 7. místě a stejně tak Petr Rücker na 8. místě. Ve fotogalerii je pár fotek ze závodu.
      

13. kolo VčP – Kostelecká Lhota (14.10.)
Nejlépe si ve svých kategoriích vedli Viktor a Martin Škorpil, kteří vybojovali 2. místa. Úspěšný byl i Jirka, který získal 5. místo. Vanda a Andrea doběhli na 7. místě a Petr Rücker na 8. místě.

12. kolo VčP – Hlavňov (7.10.)
12. kolo VčP se běželo v CHKO Broumovsko v okolí Hlavňova. Nejúspěšnější byl Honza Čihák, který skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Jirkovi patřilo 5. místo a Andrea doběhla na 7. místě. Díky Petrovi je opět možno nalézt pár fotek ve fotogalerii.
V sobotu se zúčastnila trojice veteránů Radek a oba Martinové MČR štafet a vybojovali ve své kategorii 9. místo.

11. kolo VčP – Benecko (30.9.)
Za krásného podzimního dne se běželo na Benecku poblíž rozhledny Žalý ve velmi těžkém horském terénu další kolo VčP. Tento terén velmi vyhovoval našim borcům, a tak si Petr R. odvážel vítězství ve své kategorii a druhá místa si odváželi Šárka, Jirka, Honza R. a třetí místo Martin V.. Vanda doběhla na 6. místě a Petr Č. na 9. místě. A opět více fotek s našimi sportovci je možno nalézt ve fotogalerii.
       

MČR na klasice (23.-14.9.)
Vrchol domácí sezony připravil oddíl z Chrastavy, sobotní semifinále i nedělní finále se běželo ve velmi pěkných terénech jižně od Raspenavy, bohužel za deštivého a chladného počasí. Do finále A se ze soboty podařilo postoupit jen Martinu Škorpilovi. Martin Vávra bohužel vyrobil velkou chybu na jedné kontrole a Honza skončil již „tradičně“ na prvním nepostupovém místě.
V neděli pak dokázal B finále Martin V. vyhrát, Honza skončil čtvrtý a Viktor osmý. Pro vítězství v kat H60 si doběhl Martin Škorpil, který si tímto výsledkem též pojistil celkové vítězství v Poháru veteránů za rok 2017 !!!

  

ČP štafet , sprint ŽB A (16.-17.9.)
Není to často, že se běží republikové závody takřka „za barákem“, tento víkend tomu ale tak bylo. V sobotu v Miletínských Lázních a v neděli ve Vojicích probíhal ČP štafet, v sobotu odpoledne v Lázních Bělohrad pak áčkový sprint. Skvěle se vedlo zejména „staříkům“ v kat. H165 ve složení Martin a Radek Vávrovi a Martin Škorpil, kteří se stali v sobotu oblastními přeborníky (celkově 3. místo) a v neděli dokázali závod vyhrát s náskokem 17 min ! před druhými ze Sparty Praha. Ostatní štafety zdaleka už tak nezářily. V neděli podala sympatický výkon štafeta H14, když chlapeckou kategorii rozbíhala Vanda , druhý úsek běžel Ríša a finišoval věkově o kategorii níž Honza Čihák.
V deštivém sprintu nejvíce potěšil výborným pátým místem Honza R., přesto, že medailově rozběhnutý závod ztratil až v úplném závěru.
Více fotek ze sobotních a nedělních štafet je ve fotogalerii.
       

   

ŽB A, ŽB B Čechy (9.-10.9.)
9. a 10. září proběhly v Pusté Polomy závody áčkového  a u Písku béčkového žebříčku.  Na béčkách byl opět suverénní Martin Škorpil, když dokázal oba závody vyhrát, Viktor pak přidal 15. a 14. místo. Na áčkách se již tolik nedařilo, ač k tomu nebylo daleko. Honza měl rozběhnuty dlouho dobře oba závody, v nedělním 4 kontroly před cílem ztrácel půl minuty na bednu, velké chyby, vždy na jednu kontrolu však znamenaly propad mezi poražené. Petr v tréninkové kategorii bral 2x páté místo.

      

Prázdninový program
Již tradičně prázdninové období je určeno jednak pro pohodové vícedenní závody a jednak pro tréninková soustředění.  Členové oddílu se zúčastnili hned šesti vícedenních OB závodů. Stoprocentní účast měli Martin a Marek Škorpilovi, Martin dokázal pět závodů vyhrát ( Cena stř. Moravy, Bohemia, Advanta cup, PP s OB a Cenu VČ ). Na Rumcajsových mílích obsadil druhé místo. Cenu VČ v kat. OPEN dokázal vyhrát Honza R. 2x v TOP 10 skončil Marek a 1x  Šárka.
Oba Honzové a Šárka  se zúčastnili soustřeďka v Hraběticích v rámci SCM a SCD, Honza R. a Šárka  soustřeďka v Tatrách a Slovenském ráji, Vítek pak tradičního Silva campu, který pořádá OK Lokomotiva Pardubice.
     

10. kolo VčP – Lány (24.6.)
Poslední kolo VčP před prázdninovou přestávkou se běželo v Lánech u Lázní Bělohrad a vítězně ze závodu odjížděl Honza Č. s 1. místem ve své kategorii. 3. místo si vyběhl Honza R., Radek doběhl na 5. místě, Andrea získala 8. místo, na 9. místě se umístil Vojta a do první desítky se zařadil i Petr R.. Díky Petru Č., který vždy kromě závodění stíhá závody zachytit i objektivem fotoaparátu, opět můžete ve fotogalerii nalézt pár fotek.

                              

ŽB B – Litošice (17.-18.6.)
Béček pořádaných oddílem LPU se zúčastnili veteráni Viktor a Martin Š. Martin dokázal sobotní i nedělní závod vyhrát, Viktor obsadil 14. a 15. místo.

MČR – krátká trať – Lipnice n.S. (10.-11.6.)
Vrcholu jarní části OB sezony v náročných terénech v okolí Lipnice se zúčastnili tři veteráni Martinové Škorpil a Vávra a Viktor, oběma Martinům se podařilo ze sobotního semifinále se probojovat do nedělního finále A mezi třicítku nejlepších. Ve finále obsadil M. Vávra 21. místo a M. Škorpil dokázal vybojovat 3. místo. V dorostenecké kategorii startoval Honza a na postup do finále A potřeboval ve svém rozběhu být nejhůře šestý. Bohužel bylo z toho 7. místo se ztrátou 4 vt. ! na postup, po nevydařené kvalifikaci na Olympiádu D a M další poměrně smolný závod. V neděli v béčkovém finále skončil Honza na 6. místě. Finále B běžel i Viktor, který v něm obsadil pěkné 5. místo.

ŽB A – Řitka (3.-4.6.)
Na západ od Prahy se konal tradiční dvojzávod áčkového žebříčku i s účastí 5 zástupců našeho oddílu. Též tradičně se nejlépe dařilo Martinu Škorpilovi, který oba závody, krátkou trať i klasiku, vyhrál. Bohužel přetrvávající zranění limitovalo k lepším výsledkům Šárku. Honza běžel lépe v neděli, škoda špatně zvoleného dlouhého postupu na pětku, nakonec 20. místo. Viktor lépe v sobotu – 16. místo, Petr v neděli – 7. místo.

9. kolo VčP – Trutnov (27.5.)
V dalším kole VčP, které se běželo v kopcovitém terému na Babí nad Trutnovem se opět oddílovým borcům dařilo. Honza Č. a Martin Š. získali 1. místa. Na krásném 2. místě doběhl Radek. Šárce 2. místo uniklo o pouhé 3 sekundy, ale i 3. místo potěší. Honza R. skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Pár fotek ze závodu je možno prohlédnout ve fotogalerii.
         

ŽB A sprint a ČPŠ – Javorník, Bílá Voda (20. – 21.5.)
Netradičně již dopoledne se konal závod ve sprintu, jediný náš zástupce Honza vysekl na dvou postupech chyby a to se ve sprintu nekompromisně trestá – ztráta 2,16 a 42. místo. V odpoledních štafetách jako host v STH šel velmi dobře, když na 2. úseku posunul štafetu z 16. na 8. místo, nakonec z toho byla 10 příčka. V neděli pak kluci přidali 11. místo. Šárka šla ve dvojce STH s výsledkem 11. a 14. místo.

ŽB A Paprsek a ŽB B Liberec (13.-14.5.)
O víkendu se vydalo několik borců směrem na západ na béčkové závody v okolí Liberce, oba závody dokázal vyhrát Martin Škorpil, Martin Vávra bral 8. a 6. místo, Šárka v „téčkách“ 6. a 2. místo. Mareček obsadil 8. a 13., Viktor 11. a 18. místo.
Naopak na východ směr Jeseníky na áčka odcestoval Honza, který se zúčastnil jen nedělního závodu. Po náročném návratu z Anglie z toho bylo 21. místo. Petr v „téčkách“ skončil třetí.

MČR ve sprintu – Brno (7.5.)
Víkendový program začal již v sobotu MČR sprintových štafet, za STH jako host nastoupil na 3. úseku Honza. Bohužel po nevydařeném prvním úseku v podstatě nebylo o co běžet. V neděli se pak běželo MČR jednotlivců ve sprintu, celý závod byl ve znamení řady překvapení. Honza šel na začátku závodu do dvou chyb a tak i po velmi slušné druhé polovině závodu z toho bylo 21. místo s odstupem více jak jeden a půl minuty na vítěze.

8. kolo VčP – Janské Lázně (8.5.)
V horském terénu pod Černou horou se běželo další kolo VčP. Nejvíce tento terén vyhovoval Honzovi Č., který svou kategorii vyhrál. Martin V. st. doběhl na krásném 2. místě, na 3. místo Martin V. ml., Viktor bral 4. místo, 5. místa obsadili Šárka a Marek, 6. byl Jirka a 7. místa okupovali Radek a Petr Č.. Pár fotek ze závodu je možno nalézt ve fotogalerii.
         

Tiomila – Švédsko (29.4.)
V sobotu na závěr soustředění s TMS absolvoval Honza slavný štafetový závod Tiomila, na start se postavilo 320 ! dorosteneckých štafet. Honza svoji štafetu rozbíhal a bylo z toho 48. místo necelé 3 min. za vedoucím závodníkem. Po druhém úseku se štafeta probojovala na krásné průběžné 16. místo, další dva úseky již však ztrácely a bylo z toho konečné 61. místo se ztrátou 18 min.

1.kolo PLŽ – Pecka (25.4.)
Ve fotogalerii je pár fotek ze závodu.

SAXBO a Skandinávie (22.-23.4.)
O víkendu se oba Škorpilové a v neděli Viktor zúčastnili atraktivních závodů Saxbo, nejlepší výsledek, a to v sobotu 2. místem zaznamenal Martin.
Honza svoji desetidenní misi ve Švédsku v rámci soustředění s TSM začal velmi pěkným 3. místem v Odenracet, když celý závod stahoval velkou ztrátu hned z první kontroly.

6. kolo VčP – Mistrovice a  7. kolo VčP – Ústí nad Orlicí (22.4.)
Dopolední závod na krátké trati se za chladného deštivého počasí běžel v Mistrovicích. V tomto závodě si Martin V. doběhl pro 2. místo a Honza Č. pro 4. místo. V odpoledním spintu v ulicích Ústí nad Orlicí se nejvíce dařilo opět Martinovi V., který doběhl na 5. místě. Pár fotek ze závodů lze nalézt ve fotogalerii.
                

Soustředění Kostelecké Horky (14.-17.4.)
O velikonočních prázdninách proběhlo mapové soustředění, kterého se zúčastnili členové našeho oddílu společně s kolegy z Nové Paky a ze Studence. Pár fotek z akce je možné prohlédnout ve fotogalerii.

5. kolo VčP – Kamenský Dvůr (8.4.)
Další kolo VčP se běželo v Kamenském Dvoře u Kopidlna. Zdejší rovinatý terén v převážně listnatém lese nejvíce vyhovoval Petru Č., který ve své kategorii zvítězil. A jak se říká „jablko nepadá daleko od stromu“, což se potvrdilo a Honza Č. si doběhl pro 2. místo. Tento terén svědčil i Vandě, která z toho vytěžila 3. místo. Dalších pár fotek můžete opět nalézt ve fotogalerii.
              

3. kolo VčP – Slatina nad Zdobnicí a  4. kolo VčP – Kostelec nad Orlicí (1.4.)
Dopoledne proběhl ve Slatině nad Zdobnicí závod na krátké trati, ve kterém se nejvíce dařilo Honzům. Honza Č. i Honza R. vybojovali svými výkony 2. místa. Martin V. doběhl na 6. místě a v první desítce doběhl i Viktor. Pro ukrácení času před odpoledním závodem jsme podnikli výlet na zříceninu hradu Litice. Odpoledne se běžel v Kostelci nad Orlicí závod ve sprintu, ve kterém výborně zaběhl Honza Č., který ve své kategorii zvítězil. 2. místo patřilo Petru Č., na 7. místě doběhl Jirka, na 9. místech skončili Honza R. a Martin V.. Vice fotek je ve fotogalerii.
          

2. kolo VčP – Veská (25.3.)
Za příjemného jarního počasí se běželo 2. kolo VčP a hořickým barvám se dařilo. 2. místa vybojovali Honza Č. a Šárka, 3. místa obsadili Honza R. a Martin V., na 5. místě doběhla Vanda a na 6. místě Radek.
         

1. kolo VčP – Újezd u Přelouče (19.3.)
Po zimní přestávce opět začaly závody VčP. Do začátku sezóny vstoupil nejlepe Martin Š., který vyhrál svou kategorii. I ostatní byli úspěšní v silné konkurenci. 4. místo vybojoval Honza Č., na 7. místě doběhl Tonda, Andrea byla 12., Vanda byla 13., 15. místa brali Petr R. a Martin V..

Soustředění Kopidlno (10.-12.3.)
V okolí Kopidlna proběhlo první letošní OB soustředění, a to v rámci jičínského SCD, SCM. Více jak 150 žáků a dorostenců ze šesti oddílů absolvovalo 6 pestrých tréninků.  Hořická výprava skýtala 20 členů, z toho 6 úplných nováčků. Výběr terénu odpovídal možnostem běhu v lese v předjaří. Celá akce proběhla bezproblémově. Pro všechny, podle reakcí dost unavené aktéry po náročném víkendu, byla celá akce rozhodně velkým přínosem, buď jako seznamování s mapou a pohybem v terénu a nebo oživení si již naučených praktik po zimě.

 

Jarní skály 11.3.
Jarní skály je tradiční závod, kterým se otevírá nová OB sezóna, ve skalách v okolí Turnova nás reprezentovali tři zástupci. První start za Hořice si odbyl Marek Škorpil a bylo z toho hezké 9. místo, když před sebe pustil jen soupeře o dva roky starší. Martin Š. dokázal svoji kategorii vyhrát, Viktor skončil na dobrém 12. místě.

LOBy 18.2.
V sobotu nedaleko Jablonce n. N. se konal další seriál závodů v lyžařském orientačním běhu, tentokrát i s naší účastí. Dopoledne se jel sprint jako MČR a odpoledne krátká trať. Nejlépe se vedlo zkušenému lyžaři Martinovi, který bral 7. a 2. místo a Vandě, která na svých prvních LOBech skončila skvěle 4. a 5. Martin ml. obsadil 7. a 8. místo, Radek pěkné 4. a 22. místo. Ve studeneckých barvách startovali Honza a Šárka, která už letos získala se studeneckou štafetou v německém Klingenthalu titul MČR.
V neděli se pak Martin přesunul o kopec dál a absolvoval Jizerskou 50, po 3 hod 21 min a 35 vt dorazil do cíle na 1048. místě, 182. ve své kategorii.

Sportovec roku 2016 města Hořice
V pondělí 17.1. byli v Divadelním sále radnice slavnostně vyhlášeni nejlepší hořičtí sportovci za rok 2016. A náš orienťák byl opět u toho, Šárka získala v anketě vítězství v kategorii dorostu.
 

Soustředění 14. – 15. 1.
O víkendu proběhlo na Packé boudě zimní soustředění oddílu. Soustředění se povedlo, počasí přálo – konečně pořádně zachumelilo. Sněhu (prašanu) byla pořádná kupa a tak došlo i na koupání ve sněhu. Škoda jen na menší marodku v týmu. Děcka prokázaly dostatek výdrže i odolnosti při tréninkách na běžkách i mimo a co je hlavní – děcka (i dospělí) ukázaly, že jsou dobří „parťáci“.