Archiv novinek 2018

Archiv novinek 2018

Klokan kros – Hradec Králové (25. 11.)
23. ročníku Klokan krosu se zúčastnilo i pětice našich borců. Několik fotek s nimi si je možné prohléhnout ve fotogalerii.

18. kolo VčP – Holovousy (3. 11.)
Tento závěrečný závod sezóny pořádal náš oddíl. Závodu se zúčastnilo 929 závodníku, mezi kterými byli i závodníci z Norska a Německa. Po vyhlášení výsledků našeho závody byly vyhlášeny i výsledky podzimní části Východočeského poháru žactva, ve které Honza Čihák vyběhal celkové 3. místo.
     

17. kolo VčP – Prochody (27. 10.)
Za deštivého počasí se běžel  v Prochodech poblíž Chocně již předposlední závod VčP. Tamní rovinatý terén vyhovoval našim borcům, takže si odváželi několik umístění na stupních vítězů. Na nejvyšším stupni za své vítězství stanuli  Honza Čihák a Martin Vávra a na 2. místech doběhly Vanda Vávrová a Šárka Rückerová. Nepopulární 4. místo tentokrát obsadil Petr Čihák. V první desítce se umístili i Radek Vávra a Marcela Vaňurová na 8. místech a Petr Rücker a Tomáš Vaňura na 9. místech. Pár fotek ze závodu je možno nalézt ve fotogalerii.
      

Neoficiální oddílové mistrovství – Olešnice (u Všeně) (21. 10.)
Rovných 20 borců se nebálo poprat se záludností tratě a zejména přímého srovnání napříč kategoriemi. O vítězi asi nebylo moc pochyb, jenom nám Honza R. utekl přece jen trochu dost. Naprosto perfektní byl výkon druhého Honzy Č. Ten se dokázal zlepšit oproti loňsku o 10 míst a se skalami se vyrovnal opravdu obdivuhodně. Dále ve výsledcích následovaly dva tandemy otec a syn. Třetí skončil Martin V. st. , čtvrtý Martin ml. Za nimi Škorpilovi v pořadí Martin a Marek, těžko z mezičasů poznat, kdo po seběhu koho táhl. Těsně za nimi na sedmém místě skončil Vojta, osmá pak Šárka . Výborný výkon podala devátá Andrea, když za sebou nechala takové hvězdy, jako je Vanda (10) nebo Petr Č. (11). Závod to byl se vším všudy, co k orienťáku patří, často o pořadí rozhodovaly vteřiny a jaký by to byl závod, kdyby nebyl někdo disk. I když Pepovo špatné oražení úplně poslední kontroly před sběkrou je fakt pech. Celé výsledky naleznete zde.

16. kolo VčP – Ústí nad Orlicí – Andrlův chlum (20. 10.)
Tento závod se běžel v kopcovitém terénu s mnoha hustníky v okolí Andrlova chlumu. V závodě se nejlépe dařilo Honzovi Čihákovi, který zvítězil ve své kategorii. I Petr Čihák podal výborný výkon a bylo z toho 5. místo. Šárka Rückerová doběhla na 6. místě a Vojta Kolátor na hezkém 11. místě. Pokud si chcete prohléhnout fotky ze závodu, tak je to opět možné ve fotogalerii.

MČR štafet a družstev – Krajníčko (13. – 14. 10.)
O víkendu 13. – 14. 10. V Krajníčku u Bavorova se běžel poslední OB závod na celostátní úrovni, a to v sobotu MČR štafet a v neděli MČR družstev a oblastních výběrů žactva.
Běželo se za nádherného téměř letního počasí v poměrně kopcovitém terénu, často s kamenitou podložkou. Hořice v sobotu do bojů o poslední letošní tituly postavily veteránskou štafetu v kat. H165, která běžela ve složení Martin Škorpil, Radek Vávra a Martin Vávra a nevedla si vůbec špatně. Po prvním úseku předávaly Hořice na slušném 8. místě, Radek pak vytáhl na druhém úseku štafetu na skvělé druhé místo za Teslu Brno, Martin pak finišoval velmi solidně, neudržel však tlak Luhačovic a Českých Budějovic a bylo z toho nakonec velmi dobré, ač nepopulární 4. místo.
Do Hořic i tak ze sobotního MČR štafet medaile nakonec putuje. Dorostenci Honza Rücker a Vanda Vávrová opět hostovali v barvách SK Studenec. Oba dostali důvěru trenéra a svoje štafety na třetím úseku finišovali. Vanda zaběhla ve své štafetě jasně nejrychlejší čas a dovedla ji do cíle na 16. místě. Kluci ve složení Vítek Štefan, Lukáš Linka a Honza Rücker, kterým patřilo v průběžném pořadí po 6 závodech až 21. místo, podali takřka bezchybný výkon a dokázali se stát za vítěznou štafetou z Pardubic vicemistry ČR. Za jasnými vítězi se o 2. až 4. místo bojovalo až do konce, když za necelou půlminutu za Honzou doběhli dorostenci z OK Kamenice a SK Praga Praha.
V nedělních družstvech (4 kluci a 3 dívky) běželi opět za Studenec Vanda s Honzou a pomohli velmi povedenými výkony vytáhnout družstvo na solidní 8. místo. Východočeskou oblast v kategorii žákovských výběrů (4 dívky a 4 chlapci) reprezentoval i Honza Čihák. Honza běžel za VČO 1, která patřila v konkurenci 35 dalších výběrů k favoritům a v závodě podal skvělý výkon. Bohužel někteří jeho kolegové z družstva neunesli atmosféru možná svého prvního velkého závodu a hodně chybovali. Po velkém dotahování ze zadních pozic z toho bylo 4. místo a návrat bez vytoužené medaile.
        

15. kolo VčP – Brumbárov (13. 10.)
V téměř rovinatém terénu v okolí Brumrárova u Kostelce nad Orlicí se nejvíce dařilo Petru Čihákovi, který doběhl na 3. místě. Nebýt jeho drobného zazmatkování, měl by jisté vítězství. Škoda. Terén seděl také Vítkovi i Tomáši Vaňurovým, kteří doběhli shodně na 6. místech ve svých kategoriích. Pár fotek jako tradičně najdete ve fotogalerii.

14. kolo VčP – Horní Brusnice – Vidonice (6. 10.)
V terénech v okolí Horní Brusnice se opět našim borcům dařilo a odváželi se tři 1. místa. Vítězství vybojovala Vanda Vávrová a také Martin Škorpil a Petr Čihák. Krásné 2. místo vyběhl svým výkonem Martin Vávra ml. a na stupních vítězů na 3. místě stanul i Honza Čihák. V první desítce, konkrétně na 7. místě, doběhl i Martin Vávra st. a na 8. místě Honza Kubín. A díky tomu, že Petr Čihák stíhá nejen vyhrávat závody, ale i vše dokumentovat svým fotoaparátem, opět je možno si prohlédnout fotky ze závodu ve fotogalerii.
     

13. kolo VčP – Šedivec (29. 9.)
Závod v Šedivci skvěle vyšel Petru Čihákovi, který svou kategorii vyhrál se šesti minutovým náskokem před druhým v pořadí. Dařilo si i Honzovi Čihákovi, který obsadil 3. místo. Do první desítky se vešli i Martin Škorpil s 8. místem a Marek Škorpil s 9. místem.
        

12. kolo VčP – Herlíkovice (22. 9.)
Podzimní část VčP začala v náročném horském terénu v krkonošských Herlíkovicích. Členové našeho oddílu si odváželi hned tři 2. místa., konkrétně Kuba Čihák, Honza Čihák a Martin Škorpil. Na 3. místě doběhla Šárka Rückerová. Matěj Čihák vybojoval krásné 7. místo a Vítek Vaňura na 8. místě. Pár fotek ze závodu je možné nalézt ve fotogalerii.
      

Bronz z MČR na klasické trati – Kladky (15.-16.9.)
O víkendu 15.-16.9. proběhl v Kladkách na Prostějovsku vrchol domácí OB sezóny. Konalo se zde MČR na klasické trati. Na start sobotního semifinále se postavili dva hořičtí závodníci v dorostenecké kategorii a tři ve veteránských kategoriích.
V D16 se Vanda Vávrová kvalifikovala 11. místem do nedělního finále B (do finále A se kvalifikuje nejlepších 6 ze tří rozběhů, celkem 18 závodníků), kde doběhla na slušném 5. místě. Honza Rücker, od kterého se očekával v H16 souboj s nejlepšími, prodělal bohužel  těsně před závodem drobnou virózu. Nakonec se rozhodl závod absolvovat, v sobotní kvalifikaci se však protrápil až do finále C, které nakonec dokázal v neděli vyhrát.
Větší radost nám udělali naši veteráni, když všichni tři hladce postoupili do finále A. V neděli nejlépe skončil Martin Škorpil v H60, když vybojoval bronz. V H55 pak Radek Vávra doběhl na výborném 9. místě a Martin Vávra jedenáctý.
P.S. Škoda, že jediný náš zástupce na bedně není schopen se dostavit na vyhlášení, i když k tomu moderátor závodu jasně vybízí a všichni ostatní bez výjimky takto učinili.

ŽB A,B – Radvanec u Nového Boru (8.-9.9.)
O víkendu pokračovaly republikové žebříčky klasickým dvojzávodem. V sobotu na krátké trati se nejlépe dařilo Martinu Škorpilovi, který skončil na 2. místě a Martinu Vávrovi, který doběhl šestý,  Šárka pak v T3 devátá.V dorosteneckých kategoriích doběhla Vanda 18. a Honza 15. V nedělní klasice doběhl opět nejlépe Martin Škorpil, a to vítězně.  Martin a Radek Vávrovi skončili 4. a 5. Honza doběhl na hezkém 7. místě, stejně tak Petr Rücker v T3.  Šárce patřilo v T6 třinácté místo, Vanda doběhla 24. Po oba dny se statečně pohyboval v první polovině výsledkové listiny  Marek Škorpil, který ač ještě příští rok bude patřit do kat. desetiletých, startoval v kat. do 12 let.

Prázdninové vícedenky (červenec, srpen)
Letní prázdniny patří již tradičně vícedenním závodům, případně přípravným soustředěním. Nejpilnějším letním borcem byl letos Martin Vávra, který absolvoval 3E HSH Vysočina, kde skončil na 4. místě, dále 3E turnovské Pěkné prázdniny s OB, kde bral 3. místo, stejně jako Marek Škorpil a kde dokázal zvítězit Martin Škorpil. Nejpočetněji jsme obsadili 3E Cenu východních Čech s výsledky – Martin Škorpil, Honza Čihák a Marek Škorpil – 1. místo, Martin Vávra a Vanda Vávrová – 3. místo, Radek Vávra – 4. místo a Petr Čihák – 5. místo, Ríša Schneidewind – 8. místo a Kuba Čihák – 17. místo.  Jičínských 3E Rumcajsových mílí se zúčastnili Šárka(6. místo) a Petr Rückerovi (17).
Někteří  mladí členové v kategorii žactva a dorostu ladili formu v orientačně náročných lesích Norska, slovenských horách, v oblasti České Kanady nebo Jestřebích hor.

EYOC  – Veliko Tarnovo – Bulharsko (29.6. – 1.7.)
Program mistrovství Evropy dorostu po čtvrtečních modelových trénincích začal i s účastí hořického dorostence Honzy Rückera v pátek sprintem v atraktivním prostředí masivu Carevec. Honza rozeběhl závod velmi nadějně, průběžně se pohyboval na 4. až 6. místě, ve střední části se však nevyvaroval drobnějších chyb a pak na osmou kontrolu přišlo fatální zaváhání, kdy na 15 vteřinovém postupu ze sedmičky razil Honza až po 55 vteřinách, zbytek závodu šel opět velmi dobře, zaznamenal i nejrychlejší doběh, bohužel to ale nestačilo na lepší než 28. místo z přesně 100 startujících dorostenců v kat. M16.
V sobotní klasice Honza marně hledal skvělou jarní formu z nominačních závodů, když obsadil se ztrátou více jak 13 min. na vítěze 42. místo.
V neděli se pak nevešel do velmi silné tříčlenné štafety. Škoda, protože právě ta nakonec pro ČR vybojovala na ME jedinou zlatou medaili. Honza běžel s kolegou z Francie a Švýcarska pouze  štafetu MIX.
Mistrovství Evropy dorostu se zúčastnilo 31 zemí, dále závodníci z Austrálie, Nového Zélandu a USA. Česká republika obsadila celkové 3. místo v hodnocení národů za reprezentacemi Finska a Švýcarska.

Web závodu: http://eyoc2018.eu/

     

MČR na krátké trati – Chlébské, ČP  MTBO – Nový Bor (23.-24.6.)
Přesně na rozhraní Vysočiny a JM kraje pod Bystřicí nad Pernštejnem o víkendu proběhl vrchol jarní domácí OB sezóny, a to MČR na krátké trati. V sobotním semifinále se všem našim pěti účastníkům dařilo, když postoupili do finále A . Radost sobě i nám všem přítomným udělala zejména Vanda, když svým postupem do áčkového finále si zajistila pro zbytek sezóny i pro rok příští licenci A. Bohužel z A finále byl dodatečně vyřazen Martin Škorpil, který byl pořadateli diskvalifikován za nedovolené parkování v závodním prostoru.
V nedělním finále se pak nejvíce dařilo veteránům, Martin Vávra doběhl na 6. a Radek na 8. místě, Martin Škorpil pak bez problémů zvítězil ve finále B. Našim zástupcům v dorosteneckých kategoriích, Vandě a Honzovi se už tolik nedařilo, když oba skončili na 16. místě. 
   
Hned po skončení závodů odjížděl Honza s ostatními nominovanými kolegy na MED do Bulharska, před odjezdem byly všem dorosteneckým a juniorským reprezentantantům slavnostně předány nominační listy – video :  https://www.youtube.com/watch?v=VZVakwEd5ZM

Martin Vávra ml. s Verčou Krausovou jeli u Nového Boru dva závody ČP MTBO, dařilo se zeména Martinovi, když druhý závod vyhrál a v prvním ztratil jasné prvenství až v samotném závěru a skončil druhý.

11. kolo VčP – Kramolna (16. 6.)
Za krásného slunečného počasí se běžel v Kramolně poslední závod VčP jarní sezóny. Z tohoto závodu odjížděl s vítězstvím Marek Škorpil,  2. místa si odváželi Martin Škorpil a Kuba Novák a 3. místo vybojovala Andrea. Těsně pod stupni vítězů skončili Honza Čihák a Martin Vávra a hned za Martinem doběhl Radek. Na hezkém 6. místě doběhl Mikeš. Ve fotogalerii opět pár momentek ze závodu.
         

Nominace na EYOC 2018
Na ME dorostu, které se koná na konci června v bulharském Veliko Tarnovo, bude reprezentovat ČR  v kategorii M16 jako jeden ze čtveřice nominovaných Honza Rücker. Gratulujeme a přejeme co nejlepší výkony.

Dvojzávody ŽB A a 2x ŽB B (9.-10.6.)
O víkendu měly Hořice zastoupení ve všech třech žebříčkových závodech. V žebříčku A v Hrabové u Zábřehu startoval Honza Rücker, v sobotu na krátké trati nenašel přemožitele a dokázal letos již podruhé vyhrát áčkový závod, v neděli ztratil přesně 2 min hned na první kontrolu, přesto doběhl na velmi dobrém 6. místě. Oba závody byly zároveň kvalifikačními na ME dorostu v Bulharsku. V béčkových závodech západ běžel Martin Škorpil a dokázal v obou dnech vyhrát. V béčkách východ se v sobotu dařilo Radkovi, který vyhrál a Vandě, která i po velké 7 minutové chybě na jednu kontrolu dokázala doběhnout druhá.

10. kolo VčP a Mistrovství oblasti štafet – Nový Hrádek (2. 6.)
V sobotu dopoledne v Novém Hrádku běžel sprintový závod, ve kterém se nejvíce  dařilo Kubovi Novákovi, který vyhrál svou kategorii. Na 3. místech stanuli Honza Čihák a Martin Vávra. Těsně pod stupni vítězů skončila Petra se svým 4. místem a na 5. místě skončila Vanda. Do první desítky se vešel i Vojta Kuneš se svým 7. místem a Radek s 8. místem.
Odpoledne se běželo mistrovství oblasti ve štafetách. Nejúspěšnější byla Vanda a Honza Rücker, kteří svými výkony pomohli k vítězství štafet Studence, ve kterých byli na hostování. Krásné 3. místo vyběhla veteránská štafeta ve složení Martin Vávra, Petr Čihák a Radek Vávra. Na 3. místě skončila i štafeta Východočeské oblasti, ve které běžel Vojta Kolátor.  Ve fotogalerii jsou i další fotky.

          

Plzeň, Třemošná (25.-27.5.)
O víkendu oba naši Honzové bojovali v Plzni a okolí. Honza Čihák se nominoval na Vyzývací pohár žactva za Včo, kde žáky čekaly 2x štafety a sprint. Ve sprintu skončil Honza na velmi pěkném 7. místě, ve štafetách pak předvedl po oba dny opravdu výborné výkony, v sobotu štafetu rozbíhal a zaznamenal nejrychlejší čas ze všech kluků H12, v neděli pak štafetu opět výborným časem a výkonem zkušeného závodníka finišoval. Skvěle běželi i Honzovi štafetoví kolegové z Včo a tak dokázali po oba dva dny zvítězit. Výrazně tak pomohli své oblasti k celkovému 3. místu.
Honza Rücker začal svůj program již v pátek nominační dráhou na MED. 3 000 m dokázal zaběhnout za 9,57!  , což byl druhý nejrychlejší čas kluků H16. Štafety, které Honza běhá za STH bohužel měly pro něj hořkou příchuť, v sobotu to vypadalo na životní závod, když oba kolegové zaběhli velmi dobře a Honza se dál během závodu posouval dopředu, nakonec dofinišoval na 2. místě, bohužel s jednou jinou oraženou kontrolou a bylo z toho DISK. V nedělní štafetě šel druhý úsek a opět velmi dobře, stejně jako v sobotu druhý nejrychlejší čas na svém úseku, tentokrát s ražením v pořádku a předával na průběžném 6. místě, po nepřesvědčivém výkonu finišmana skončila štafeta nakonec 17.
V sobotním sprintu, který se počítal také do nominace na MED skončil Honza na pěkném 6. místě (5. ze závodníků z ČR). Bohužel závod byl ovlivněn problémy, kdy musely být tratě na poslední chvíli upravovány a nakonec po závodě se hlavní rozhodčí rozhodl ukončit závod již na kontrole č.12. Vzhledem ke všem okolnostem ( někdo na tomto rozhodnutí vydělal, někdo prodělal ne svoji vinou ) si myslím, že počítání bodů pro kvalifikaci na MED je z tohoto závodu neregulérní.

MČR ve sprintu, ŽB A (Tábor 19.-20.5.)
V sobotu se konal jeden z vrcholů jarní OB sezóny, a to MČR ve sprintu. V nádherném prostředí Tábora se dařilo Honzovi Rückerovi, který sice obsadil nepopulární čtvrté místo se ztrátou 7 vteřin na medaili a 19 vt na titul, ale i tak je to velmi cenný výsledek. Veteraniáda se naopak nepovedla Martinu Škorpilovi, který jednu kontrolu vynechal a byl disk.
V neděli program pokračoval krátkou tratí v rámci ŽB A, Honza běžel opět dobře, před závěrem mu patřila průběžně 5. pozice, v konci však začal zbytečně riskovat a šel do dvou chyb, nakonec z toho bylo 13. místo. Veřejného závodu se zúčastnili Martin a Marek Škorpilové, kteří obsadili shodně 3. místo.

1. kolo PLŽ – Mladé Buky (16. 5.)
1. kolo Podkrkonošské ligy žactva se běželo v okolí areálu Retroparku Sejfy v Mladých Bukách. V tento podhorském terénu se nejvíce dařilo Honzovi a Kubovi Čihákovým, kteří vyhráli své kategorie. Špatně si nevedl ani Ríša, který doběhl na 7. místě.
Malým překvapením po vyhlašování vítězů toho kola bylo vyhlášení loňského ročníku PLŽe a to hlavně pro Honzu Čiháka, který byl vyhlášen na 3. místě.

         

9. kolo VčP – Byzhradec (12. 5.)
Další kolo VčP bylo zároveň mistrovství oblasti na klasické trati. I tentokrát se podařilo jeden titul získat a to Martinu Vávrovi. 1. místo vyběhl i Kuba Novák, ale ten běžel kategorii, ve které se mistrovský titul nezískává. Honza a Kuba Čihákovi si oba doběhli pro 2. místa ve svých kategoriích. Na stupních vítězů stanul i Honza Rücker na 3. místě. A nepopulární bramborovou medaili získala Andrea Loukotová. Na 5. místě doběhl Petr Čihák. A několik fotek ze závodu lze najít ve fotogalerii.
Nedaleko Liberce pořádala dva závody sousedská Ještědská oblast, oba závody absolvoval Martin Škorpil, a to na 5. a 4. místě, jeden závod šel Marek Škorpil, který skončil na druhém místě pouhých 6 vteřin za vítězem.
         

8. kolo VčP – Lány (8. 5.)
V Lánech u Lázní Bělohrad se běželo další kolo VčP. Toto kolo bylo zároveň mistrovstvím oblasti na krátké trati. Hned dvěma členům našeho oddílu se podařilo se stát mistry oblasti. Konkrétně Honzovi Rückerovi a Martinu Škorpilovi. A hned čtyři borci si odvezli 2. místa a to Vanda Vávrová, Honza Čihák, Kuba Novák a Radek Vávra. Ono ani 7. místo Petra Čiháka a 8. místo Kuby Čiháka není vůbec špatné umístění. A díky Petrovi je možné si prohlédnout fotky ze závodu ve fotogalerii.
          

7. kolo VčP, ŽB B – Radvanice (5. – 6. 5.)
Další závod VčP se běžel společně se závodem žebříčku B v kopcovitém terénu u Radvanic. Svou kategorii vyhrál v rámci ŽB B Martin Škorpil. 1. místo v průběhu závodu dlouho držel i Petr Čihák, ale bohužel těsně před koncem závodu ho odsunul na konečné 2. místo polský závodník. Na stupních vítězů stanul i Marek Škorpil na 3. místě. Těsně pod stupni skončil na 4. místě Honza Čihák a na 5. místě doběhl Kuba Čihák. V neděli pokračovaly závody započítávané do ŽB B, kde Martin Škorpil dokázal opět vyhrát, Markovi patřilo 2. místo  Několik fotek ze závodu najde ve fotogalerii.
          

Žebříček A – Hostomice (5.-6.5.)
Naším jediným zástupcem na letošním prvním áčkovém dvojzávodě byl Honza Rücker, po špatné sobotě (34) mu v neděli patřilo slušné 13. místo.

Jarní trojúhelník (Mariánské Lázně 27.-29.4.)
V okolí Mariánských Lázní se běžel tříetapový závod, kterého se zúčastnili Marek a Martin Škorpilovi.  Oběma se podařil skvělý výkon. Podařilo se jim vyhrát všechny tři etapy ve svých kategoriích.

Tiomila – Nynäshamn (Švédsko 28.-29.4.)
V největším štafetovém závodě na světě, který se koná vždy na jaře ve Švédsku pod názvem Tiomila měl zastoupení i náš oddíl. Pod hlavičkou TSM Královéhradecko v dorostenecké kategorii (4 závodní úseky – max. 15 let, z toho min. 2 dívky ) startoval i Honza Rücker. V konkurenci téměř 340 štafet !! si vedl opravdu velmi dobře, svoji štafetu rozbíhal a své hradecké kolegyni předával na skvělém 4. místě. Celá štafeta běžela velmi dobře a bylo z toho nakonec výborné 5. místo.

( foto Honzy z vyhlášení:  nápověda – hořický dres a jediné kraťasy)

5. kolo VčP – Semtěš a 6. kolo VčP – Heřmanův Městec (28. 4.)
Závodní sobota řádně prověřila přípravu našich borců. Dopoledne se běžel v Semtěši závod na krátké trati a odpoledne v Heřmanově Městci proběhlo mistrovství oblasti ve sprintu. V dopoledním závodě nejvíce zazářila Andrea, která vybojovala 2. místo. Na 3. místech doběhli Kuba Novák a Honza Kubín. Kubovi Čihákovi, Honzovi Čihákovi a Martinovi Vávrovi se podařilo vybojovat 5. místa ve svých kategoriích a Petr Rücker doběhl na 8. místě. V odpoledním sprintu nejlépe bodovali Kuba Novák a Kuba Čihák, kteří vyhráli ve svých kategoriích. Martin Vávra doběhl na 3. místě a těsně pod stupni vítězů na 4. místě doběhl Honza Čihák. Radek doběhl na 6. místě a Petr Čihák na 8. místě. Několik fotek je opět možno najít ve fotogalerii.
          

4. kolo VčP – Mladé Buky (21. 4.)
Za krásného letního počasí se běželo další kolo VčP. I v tomto závodě se dařilo hořickým závodníkům. Nejlépe dopadla Vanda, který svou kategorii vyhrála. 2. místa získali Honza Čihák a Martin Vávra. Martina musí trochu to 2. místo mrzet, protože na vítěze měl ztrátu pouhou 1 vteřinu. Kuba Čihák si dnes zkusil zaběhnout svůj první závod a hned z toho bylo krásné 4. místo. I Petru Rückerovi se v kopcích dařilo a doběhl na hezkém 8. místě. A díky Petru Čihákovi je opět možno nalézt několik fotek ze závodu ve fotogalerii.
         

Závod ve sprintu – žebříček A – Jičín (15. 4.)
Nedělní sprint vyhrál Honza Rücker o pouhou 1 vteřinu před druhým v pořadí.

Mistrovství a Veteraniáda ČR v nočním OB – Horní Brusnice (14. 4.)
V sobotu večer se běželo mistrovství republiky v nočním OB a i v tomto závodě se dařilo závodníkům našeho oddílu. Martin Vávra a Martin Škorpil vybojovali 2. místa ve svých kategoriích. Honza Rücker doběhl na 23. místě. Náročnou elitní mužskou kategorii statečně absolvoval Martin Vávra ml.

3. kolo VčP – Podhorní Újezd (14. 4.)
V sobotním závodě VčP, který se tentokrát běžel v Podhorním Újezdu, se velmi dařilo naším závodníkům, kteří zvítězili hned ve 3 kategoriích. S vavříny ze závodu odjížděla Vanda, Honza Čihák a Jakub. Úspěšní byli i Radek na 5. místě a Vojta Kuneš na 7. místě.
          

CEYOC – Maďarsko (6. – 8.4.)
Čtvrtým místem ve své kategorii H16 v Jarním poháru se kvalifikoval Honza Rücker mezi šestici, která reprezentovala ČR na Středoevropském poháru dorostu v Maďarsku. V pátečních štafetách obsadil se svými kolegy 3. místo.  V sobotní klasice skončil po obrovské chybě dvanáctý, bohužel ani v nedělním midlu se nevyvaroval chyb a skončil na třináctém místě.

 

2. kolo VčP – Zdobín (7. 4.)
V dalším kole VčP si nejlépe vedli Honza Čihák, Vojta Kuneš a Martin Škorpil, kteří vyhráli své kategorie. Vanda s Radkem skončili na 2. místech a v těsném závěsu za Radkem skončil na 3. místě Martin Vávra. A na 6. místě doběhl Petr Čihák. Pár fotek ze závodu je ve fotogalerii.
Honza Čihák po svém vítězném závodu absolvoval v Hradci Králové testování žactva Východočeské oblasti.

         

Jarní pohár (23. – 25. 3.)
Prvními závody letošní sezóny byl Jarní pohár. Ten začal v pátek večer závodem v nočním orientačním běhu. V  tomto závodě byl neúspěšnější z našich borců Martin Škorpil na 3. místě, neoblíbené 4. místo patřilo Honzovi Rückerovi a hezké 8. místo vyběhl Martin Vávra ml.. Závodní víkend pokračoval sobotními štafetami, ve kterých štafeta ve složení Martin Vávra, Radek Vávra a Martin Škorpil vyhrála svou kategorii. A neděle byla ve znamení závodu na klasické trati. V tomto závodě byl nejúspěšnější Martin Škorpil na 1. místě. Terén v okolí Prasku velmi sedl i Petrovi Čihákovi, který doběhl na 2. místě, ale i Honzovi Čihákovi, který skončil na 3. místě. I Andree terén sedl a doběhla na 10. místě. Další fotky ze závodu najdete ve fotogalerii.
          

Zimní ativity
Ani v zimním období někteří na orienťák nezanevřeli a věnovali svůj čas chválihodným aktivitám, rozhodně prospěšným pro další fungování našeho oddílu. Řady rozhodčích R3 rozšířila po úspěšném absolvování školení Šárka, workshop zaměřený na přípravu mapových podkladů a další mapařské aktivity absolvoval Petr Čihák, už se prý brzy můžeme těšit na Petrovu mapovou prvotinu. 
 

První letošní OB závody běžel Honza Rücker, a to v rámci soustředění TSM ve Slovinsku. Po dvou víkendových etapách  Lipica open si přivezl ze slovinských krasových závrtů 3. místo.

LOBY – MČR v Krkonoších – 24. – 25. 2.
O víkendu pořádal oddíl ze Studence v Roudnici v Krkonoších odložené závody v LOBu. V sobotu proběhl závod MČR na klasické trati, kde ve veteránské kategorii dokázal zvítězit Martin Vávra – pro Hořice super vstup do sezóny 2018. Jako hostující v oddíle STH jel i Honza Rücker, v mistrovské kategorii do 17 let obsadil výborné 4. místo. V sobotu pak v závodě MČR štafet pomohl Honza štafetě STH ke 3. místu, když dokázal na svém druhém úseku posunout štafetu ze druhého místa na průběžné vedení. Bohužel naší hořické štafetě se v elitní kategorii už tolik nevedlo, když byla již po prvním úseku disk. Škoda, když běžecké časy byly velmi solidní. Odpoledne, nutno dodat, že opět za až krutě mrazivého a větrného počasí, ještě následoval závod ČP na krátké trati, kde se výborně vedlo Radkovi Vávrovi, který obsadil 3. místo, Vanda skončila na dobrém 10. místě a Honza opět za STH na místě 9.

Soustředění – 20. – 21. 1.
Za ideálních podmínek (čerstvého skluzného sněhu a sluníčka) proběhlo víkendové zimní soustředění oddílu na Packé boudě v Krkonoších. Tréninky zaměřené na techniku běhu na lyžích střídal relax na chalupě. Nechyběla ping-pongová obíhačka ani koupel ve sněhu. Kontrolní závody vyhrál Honza R., další pořadí Kuba, Vanda, Vojta, Tonda, Honza Č., Ríša a Jirka. Sněhu i legrace bylo dostatek.