Archiv novinek 2021

Archiv novinek 2021

Tréninky v zimním období
Každé úterý od 16.30 probíhají tréninky v hořické sokolovně. Pohyb, hry, soutěže, mapová teorie – to je náplň půldruhé hodiny vedené zkušenými trenéry Radkem a Martinem. Nahlédnout můžete ZDE. Chcete se hýbat a poznat při tom spoustu nových kamarádů? Neváhejte, přijďte se podívat a odkryjte s námi krásu orientačních sportů! Těšíme se na vás!
    

Co je v klubu nového?
Listopad zpomalil závodní aktivity a pomalu přenesl orientační běžce k času zaslouženého odpočinku. Prosinec je však už začátkem přípravy na novou sezónu, kdy jsou v průběhu zimy nabíhány pomalé objemové kilometry, případně polykány kilometry na běžkách, jež slouží k rozvoji vytrvalostních schopností jedince. V této souvislosti připravujeme tradiční společné zimní výběhy, o kterých Vás budeme včas informovat.
Vedle toho probíhají každé úterý od 16.30 společné tréninky v hořické sokolovně. Tady jsou aktivity soustředěny na rozvoj pohybových dovedností, hry, soutěže a v neposlední řadě zdokonalování mapových znalostí.
24.listopadu pak proběhla schůze výkonného výboru našeho klubu, jež se stará o hlavní organizační záležitosti a plánuje aktivity na následující období. Jednou z nejdůležitějších pro rok 2022 je jistě organizace závodu VČO, který proběhne 22.října v Holovousích. Příprava začíná již dnes…!
Co nás čeká v nejbližší době? Pokud epidemická situace dovolí, pak v prvním prosincovém víkendu zcela jistě tradiční mikulášský Brada běh. Na začátku nového roku je pak nejočekávanější událostí zimní soustředění na Packé. To proběhne 14.-16.ledna 2022, přihlášky koordinuje Radek Vávra. Neváhejte, počet míst na horské chalupě na hřebenu Krkonoš není neomezený…!

MČR HROB Karlov (6. – 7.11.)
MČR v horském orientačním běhu , který se konal v Jizerských horách, se zúčastnila dvojice Martin a Martin Vávrovi a vybojovali v nabušené kat. PO velmi slušné 8. místo.

15. kolo VčP – Záboří nad Labem (6.11.)
Poslední kolo letošní sezóny pořádané hradeckou Slávií se běželo v Záboří nad Labem. Tentokrát si sice nikdo z našeho oddílu neodvážel medaili, ale 5. místo Kuby Čiháka je velmi hezké umístění. Máťa Čihák a Honza Horák obsadili hezká 8. místa a Honza Kubín doběhl na 9. místě.

14. kolo VčP – Vrchlabí (31.10.)
Předposlední kolo VčP, které se běželo ve městě Vrchlabí, bylo i tentokrát pro hořické barvy úspěšné. Oba Martinové Vávrové vyhráli své kategorie. Pomyslné bramborové medaile za 4. místa  si odváželi Kuba Čihák a Radek Vávra. Do první desítky se umístil i Honza Čihák na 7. místě a Máťa Čihák na 8. místě.

13. kolo VčP – Hluboká u Chocně (23.10.)
I v dalším kole VčP Martin Vávra nenašel přemožitele a vyhrál, druhé místo v H21D obsadil Martin Vávra ml., třetí místa patřila Máťovi Čihákovi, který bojuje i o stejnou příčku v celkovém hodnocení a také Radku Vávrovi.

MČR v nočním OB, ŽB A – Plzeň (16. – 17. 10.)
O víkendu se u Plzně konalo poslední letošní MČR, a to v „nočáku“. Na mistrovství jsme měli dva zástupce. Vanda Vávrová v D18 se po většinu závodu pohybovala do desítky, v závěru ale udělala několik chybiček a bylo z toho 17. místo. Honza Čihák v H16 naopak nezačal dobře, nakonec z úplného chvostu po první kontrole dokázal stáhnout na 29. místo v cíli, malou radost si udělal alespoň nejrychlejším doběhem. Ve veteraniádě v kat. H60 startoval Martin Škorpil, který nenašel přemožitele a dokázal zvítězit.
V neděli se pak konaly poslední letošní závody žebříčku A. Vanda doběhla na 11. místě a Honza skončil též na pěkném 16. místě.

12. kolo VčP  – Zadní Mostek (16.10.)
Ve známé houbařské oblasti v Zadním Mostku se běžel další závod VčP. Místo hub si Martin Vávra odvážel vítězství ve své kategorii. Bramborovou medaily si odváželi Máťa Čihák a Štěpán Kolátor. Kuba Čihák tentokrát skončil na 5. místě. Ve fotogalerii najdete pár fotek ze závodu.

11. kolo VčP  – Markoušovice (2.10.)
V Markoušovicích proběhlo další kolo VčP. V tomto závodě byl z našeho klubu nejúspěšnější Martin Škorpil, který vyhrál svou kategorii. Na 2. místě doběhl Tonda Jindra a těsně pod stupni vítězů skončil Honza Čihák.

10. kolo VčP  – Bělá, část Zadní Ochoz (28.9.)
Kousek od Rychnova nad Kněžnou proběhlo další kolo VčP, které bylo pro náš oddíl úspěšné. Hned tři borci zvítězili ve svých kategoriích, konkrétně to byli Marek Škorpil, Honza Čihák a Martin Vávra. Na druhém místě doběhl Honza Bernard a na 3. místě Petr Rücker. Na nepopulárním místě těsně pod stupni vítězů skončili Máťa a Kuba Čihákovi. Fotky ze závodu si je možné prohlédnout ve fotogalerii.

Český pohár a Mistrovství oblasti – štafety – Zadní Mostka (25. a 26.9.)
V sobotu (i zároveň jako Mistrovství oblasti) a v neděli proběhl 1. a 2. závod Českého poháru štafet. V sobotu Hořice postavily 3 štafety: H165 – Martin a Radek Vávrovi a Martin Škorpil dokázali zvítězit, H12 – Matěj a Kuba Čihákovi a Marek Škorpil obsadili celkově 6. místo a v rámci oblasti vybojovali bronz, štafetě MIX ve složení Mikeš Karban, Petr a Honza Rückerovi by patřilo pěkné 5. místo nebýt Petrova oražení cizí kontroly a tedy diskvalifikace.
V neděli H165 a H12 běželi ve stejné sestavě, veteráni obhájili prvenství, žáci doběhli sedmí, v MIXu nahradil Mikeše Pepa Loukota, štafeta obsadila 12. místo. V neděli jsme postavili ještě o jednu štafetu více, a to D135, děvčata ve složení Marcela Vaňurová, Olga Čiháková a Andrea Loukotová doběhly třinácté.
Někteří si o víkendu poprvé vyzkoušeli atmosféru štafet v OB a co je důležité, nikdo si osobně nemusel vyzkoušet atmosféru hambastartu. Pokud chcete vidět, jak to na závodech vypadalo, koukněte se do fotogalerie

9. kolo VčP, ŽB A  – Hradec Králové (25.9.)
Další kolo VčP a zejména další závod započítávaný do ŽB A byl městský sprint, který se běžel v Hradci Králové. Ve Včo se nejlépe dařilo Martinu Vávrovi, který zvítězil ve své kategorii, hned za ním doběhl Martin Škorpil. V první desítce doběhli i Máťa Čihák a Marek Škorpil na 7. místě a Kuba Čihák na 9. místě.
V ŽB A  obsadila Vanda Vávrová 11. místo se ztrátou 1,47 na vítězku, Honza Čihák 15. místo (ztráta 1,37) a 23. místo Honza Rücker (ztráta 1,41). Pár fotek ze závodu je ke shlédnutí ve fotogalerii.

MČR oblastních družstev žáků – Vysoká nad Labem (18.9.)
Zatímco ve středních Čechách naši ostřílení borci bojovali o medaile ( viz předchozí článek ), na jiném místě republiky – ve Vysoké nad Labem – se konalo MČR oblastních družstev žáků. I tam jsme měli naše zastoupení díky Kubovi Čihákovi ( H12 ) ve třetí štafetě za VČO. Desáté místo v konkurenci 36-ti štafet jistě není umístění, za které by se jejich 8-mi členné družstvo muselo stydět! Ještě o mnoho důležitější bylo však získání prvních cenných zkušeností z vrcholné akce za úžasné atmosféry a neustálého povzbuzování všech přihlížejících. Další fotografie naleznete zde.

    

MČR na klasické trati – Pohoří (18.-19.9.)
Vrcholný závod domácí sezony uspořádala v Hornopožárském polesí OK Kamenice. Z našeho oddílu se zúčastnila MČR trojice závodníků.  Ze sobotní kvalifikace se probojovali do finále A Vanda Vávrová ze 4. místa v D18 a Honza Čihák z 5. místa v H16. Honzovi Rückerovi chybělo na áčko v H20 1,5 minuty a 2 příčky.  V nedělním finále A obsadila Vanda 14. místo a Honza Č. 17. místo.   Honza R. pak dokázal ve finále B zvítězit.

8. kolo Včp – Libín (11.9.)
Jelikož tento závod pořádal náš oddíl, veškeré informace najdete na stránkách v odkazu : Pořádáme
Na několik postřehů s fotkami od Petra Čiháka se můžete podívat zde: Postřehy
Všechny fotoúlovky Petra Čiháka najdete ve fotogalerii.

6. a 7. kolo VčP – Borovnice (4. a 5.9.)
V Borovnici se o víkendu běžela dvě kola VčP společně se závody žebříčku B. V sobotu byli nejúspěšnější Máťa Čihák a Martin Škorpil, kteří vyhráli své kategorie. Na 2. místě doběhl Martin Vávra a na 3. místě Marek Škorpil. V neděli byli nejúspěšnější Marek a Martin Škorpilovi, kteří oba doběhli na 2. místech. Těsně pod stupni vítězů na 4. místech skončili Kuba i Máťa Čihákovi a Martin Vávra a na 5. místě doběhla Olča Čiháková. Ve fotogalerii je i několik fotek ze sobotního závodu.

5. kolo VčP – Hradec Králové, Stříbrný rybník (26.6.)
V lesích okolo hradeckého Stříbrňáku se běželo poslední jarní kolo VčP a pro náš oddíl neskončilo vůbec špatně. Martin s Radkem Vávrovi svedli bratrovražedný souboj o 1. místo. Z tohoto souboje nakonec vyšel vítězně Martin a Radek se musel spokojit s 2. místem. Na 2. místě ve svých kategoriích doběhl i Máťa Čihák  a Honza Čihák. A klan Čiháků byl úspěšný i do třetice Kubovým 3. místem. A díky Petru Čihákovi je možné si ve fotogalerii prohlédout několik fotek ze závodu.

Veteraniáda ČR (26.-27.6.)
O víkendu proběhly vrcholné domácí závody pro všechny veterány závodící v kategoriích nad 35 let. U Rýmařova se v sobotu dařilo Martinu Škorpilovi, který na klasické trati v kat. H60 dokázal zvítězit. Naopak v neděli na krátké trati Martin neorazil předsběrku a přišel tak o jisté 2. místo.

Sportovci města Hořice za rok 2020
V pondělí 14.6. byli v obřadní síni radnice vyhlášeni nejlepší sportovci města. V kategorii mládeže přebral ocenění od  starosty města Aleše Svobody Jan Rücker.
Odkaz na stránky města: https://www.horice.org/horice-znaji-nejuspesnejsi-sportovce-za-rok-2020-osobnostmi-bartova-a-jung-medaili-obdrzel-pour/d-17883

MČR na krátké trati, ŽB A – Vojtíškov (12. – 13.6.)
O víkendu u Vojtíškova za pořadatelství SSU a ASU proběhl jeden z vrcholů letošní sezóny, a to MČR na krátké. Velmi dobře si vedli Honza Čihák a Vanda Vávrová. Honza obsadil 8. místo se ztrátou 3,50 na prvního v cíli, když po polovině závodu byl průběžně čtvrtý. Vanda byla jen o jedno místo horší, když se celý závod postupně zlepšovala, na vítězku jí chybělo 4,02. Solidně zaběhl i Honza Rücker, když se ztrátou 4,38 na vítěze doběhl na 17. místě.
Nejvíce sil na nedělní klasiku zbylo Vandě, která doběhla 11. Honzové se v pořadí oproti sobotě posunuli, Čihák na 21. místo a Rücker na 30. místo.

4. kolo VčP – Šedivec (13.6.)
V Šedivci se uskutečnilo další kolo VčP a tentokrát se nejvíce dařilo Martimu Vávrovi, který svou kategorii vyhrál. Dobrý výkon předvedla i Šárka Rückerová a doběhla na 5. místě. I Andrea Loukotová běžela velmi dobře a to stačilo na 7. místo.

3. kolo VčP – Češov (5.6.)
Další kolo VčP pořádané SJC se uskutečnilo v Češově. Nejlépe se v něm dařilo Petru Rückerovi, který vybojoval 2. místo. I 3. místo Martina Vávry je velmi pěkný výsledek. Pár fotek ze závodu lze nalézt ve fotogalerii.

   

1. a 2. kolo VčP – Vysoká u Holic (29. a 30.5.)
Konečně se proticovidová opatření zmírnila a za specifických podmínek bylo povoleno i pořádání závodů s více účastníky. Takže i naši borci byli už natěšení a závody si nenechali ujít. V sobotním závodě se nejlépe dařilo Kubovi Čihákovi a Martinu Škorpilovi, kteří doběhli na 2. místech. Těsně pod stupni vítězů skončila Andrea Loukotová, Honza Čihák a Martin Vávra. V nedělním závodě 1. místa vyběhli Andrea Loukotová a Marek i Martin Škorpilovi. Na stupních vítězů stanul i Martin Vávra, který byl na 3. místě.

MČR sprint – Šternberk (22.5.)
V sobotu se konal první vrchol letošní OB sezony, a to MČR ve sprintu ve Šternberku za pořadatelství SSU. Všichni naši tři zástupci obsadili místa ve druhé desítce. Vanda Vávrová doběhla 15., Honza Čihák 16. a Honza Rücker 18. Nikdo tentokrát nevyrobil zásadní mapovou chybu, umístění tak zhruba odpovídalo momentální formě. V nedělních sprintových štafetách jsme už zastoupení neměli. 

Někteří členové oddílu, kterých se budou týkat závody až příští týden, kdy proběhnou první letošní závody Včo, ladili formu na poslední chvíli posvém:
pěším výšlapem
motosportem
adrenalinovými aktivitami
a nebo tak

Měřené tréninky – Hajnice a Ochoz (15. a 16.5.)
V sobotu proběhlo v režimu měřených tréninků klání závodníků do 18 let u Hajnice za účasti 4 našich závodníků, nejlépe se dařilo Vandě Vávrové, která doběhla 3. V neděli se v lesích za Rychnovem k mládeži přidali ve stejném režimu i dospěláci, dohromady si měřený trénink zaběhlo 11 členů oddílu. Vanda (D18) zde dokázala vyhrát, stejně tak i Honza Čihák (H16). Marek Škorpil (H12) obsadil 2. místo, třetí byl Matěj Čihák (H10) a čtvrtý Mikuláš Karban (H18). Do TOP 10 se 7. místem vešel Jakub Čihák (H12).

První letošní závody – ŽB A  sprint a krátká – Jihlava (8. a 9.5.)
Bez tradičního soustředění na Packé, bez společných mapových tréninků, tak začala OB sezóna pro náš oddíl. Opatrně jsme se mohli poměřit s konkurencí až minulý týden na měřeném tréninku namísto zrušených závodů ve Dvoře Králové. Naostro se však začalo závodit až tento víkend, kdy byla udělena výjimka pro ty nejlepší a mohly být uspořádány dva závody Českého poháru a Žebříčku A v Jihlavě. Pro nás to znamenalo trojí účast – Jan Čihák (H16), Vanda Vávrová (D18) a Jan Rücker (H20). Nejvyrovnanější výkony podal Honza R., bohužel až ve druhé polovině startovního pole, když obsadil 22. a 24. místo. Lépe se dařilo Vandě, ta doběhla na 19. a 12. místě. Nejlepší výsledek zaznamenal Honza Č., který v sobotu doběhl 11., v neděli naopak po velechybě na osmou kontrolu (ztráta 7 min. na nejrychlejší postup) si doběhl pro 35. místo. 

Opustil nás Láďa Hrubý (17.2.)
Je těžko uvěřit, že nás dnes 17. 2. 2021 navždy opustil Ladislav Hrubý, člověk, který byl velice blízký našemu hořickému OB. Pomáhal nám při restartu činnosti našeho oddílu, s pořádáním, mapováním, organizací tréninků a zejména má zásadní zásluhu na velkých úspěších našich mladých závodníků z posledních let. Za vše Láďo moc děkujeme.