Archiv novinek 2022

Archiv novinek 2022

Ukončení OB sezony, noční závod štafet – Gothard (16.11.)
V rámci ukončení letošní sezony na fotbaláku proběhl závod tříčlenných štafet. Ve tmě a za slušného deště byla v cíli nejrychleji štafeta ve složení Matěj Saifrt, Vláďa Jindra a Vítek Vaňura. Druzí doběhli Tonda Jindra, Pepa Loukota a Matěj Čihák, třetí pak Cyril Jindra, Kuba Čihák a Šárka Rückerová. Všech 9 štafet podalo v nevlídném počasí bojovný výkon, dorazilo do cíle a zaslouží si velký obdiv. Teorii na téma „jak znáš svůj oddíl“ zvládli pak nejlépe Věra Rückerová a Radek Vávra. V silné konkurenci turnaje v deskových hrách zvítězil Honza Horák.

Sázení stromků – Boháňka (6.11.)
Sezona OB, jak jsme se domnívali ještě neskončila, ale pokračovala v lese severně od obce Skála – Boháňka. Na aktéry čekal typický podhorský kopcovitý terén většinou s hustým podrostem s terénními detaily s středně hustou sítí cest. Parkování bylo 100 m od shromaždiště, občerstvení zajištěno v průběhu i v cíli vlastní. Vše organizačně klapalo, takže brigádnický referent Radek nemusel řešit žádný protest a jednotlivé výkony mohly být započteny do oddílového rankingu.
   

MČR HROB – Osek u Duchcova – stříbro pro Honzu Čiháka (5. – 6. 11.)
Jeden z listopadových víkendů patří každoročně MČR v horském orientačním běhu. Letos se ho v podhůří Krušných hor zúčastnili Šárka Rückerová a Honza Čihák. Šárka se svou kolegyní si doběhla v ženské kategorii po téměř 50 km a 1600 m převýšení pro 11. místo. Honza běžel s vrchlabským Filipem Hanušem kategorii juniorů do 20 let. Kluci za sobotu a neděli naběhali 40 km s převýšením též 1600 m a v cíli po 4 hod a 42 min doběhli druzí se ztrátou 1,45 min. na vítěze.

17. kolo VčP – Choceň (5.11.) 
Letošní závodní sezóna byla ukončena v Chocni, kde se běžel poslední závod VčP letosního roku. I v tomto závodě se podařilo našim borcům obsadit místa na stupních vítězů. Z bratrského souboje vyšel vítězně Martin Vávra, který doběhl na 1. místě a hned za ním na 2. místě doběhl Radek Vávra. I tentokrát je možné ve fotogalerii najít několik fotek ze závodu.

16. kolo VčP – Hradec Králové (30. 10.)
Předposlední závod VčP se běžel v lesích kolem hradecké Biřičky.  Byť je tento terén poměrně známý, stále dokáže potrápit. Nejlépe si s ním z našeho oddílu poradil Martin Vávra, který doběhl na 2. místě.

15. kolo VčP – Holovousy (22. 10.)
Pořadatelem tohoto závodu byl náš oddíl. Závodu předcházely měsíce příprav a věříme, že většina z 801 závodníků, kteří proběhli cílem, odjížděla spokojena. Několik momentek z průběhu závodu si můžete prohlédnout zde a další fotky jsou i ve fotogalerii.

14. kolo VčP – Markoušovice (15. 10.)
Za chladného a deštivého počasí proběhlo v Markoušovicí další kolo VčP. Ani toto nevlídné počasí nevadilo a Martin Vávra odjížděl jako vítěz své kategorie. Hezké 3. místo se podařilo vyběhnout Kubovi Čihákovi.
     

MČR štafet a družstev – Výšinka (8. – 9. 10.)
Hořický oddíl postavil na MČR historicky největší počet štafet a historicky prvně vyslal na MČR hned dvě družstva. Nejvíce se věřilo štafetě H165, ta nakonec ve složení Martin Vávra, Martin Škorpil a Radek Vávra doběhla na 9. místě. Bohužel výkon obou Martinů ovlivnilo nachlazení, i tak mládenci dosáhli nejlepšího výsledku z oddílů Východočeské oblasti.
Kluci v H14 doběhli na 19. místě, H135 na 54. místě a MIX nebyla klasifikována z důvodu záměny mapy na 2. a 3. úseku.
V nedělních družstvech se lépe dařilo starším DH 275, kteří skončili na 16. místě, družstvo DH 225 doběhlo 56. 

Finále Plž – Studenec (4.10.), konečné výsledky
V úterý se ve Studenci konalo finálové kolo Podkrkonošské ligy žactva a opět se dařilo nejlépe Kubovi a Matějovi Čihákovým, oba dokázali ve svých kategoriích zvítězit. 
Po závodě byly vyhlášeny i celkové výsledky za rok 2022, ze sedmi kol se počítaly čtyři nejlepší výsledky. Nejvyšším maximálním ziskem bodů za 4 vítězství se umístil Jakub Č. na 1. místě v kategorii H14, tam ho ještě 3. místem doplnil na bedně Marek Škorpil. V H12 Matěj Č. skončil na místě druhém, Bára Saifrtová v D10 na místě třetím. 

Odkaz na konečné výsledky:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/10cCJrk2j6Xaz7vN1hgV65cdkneduDK9iQoaoQr_j3Dc/edit#gid=13402753
 

13. kolo VčP – Červená Voda (1. 10.)
V Červené Vodě se běželo druhé podzimní kolo VčP. Počet závodníků nebyl tentokrát tak vysoký jak bývá obvyklé a to i z našeho oddílu. Přesto i tentokrát jsme měli zastoupení na pomyslných stupních vítězů a to díky Vláďovi Jindrovi, který doběhl druhý ve své kategorii.
     

ČP štafet – Záboří, VRL (25.9.)
V neděli pokračovaly štafety dalším závodem, zde Hořice postavily 4 štafety a průběh závodů byl pro Hořice docela zajímavý. Hned základní příprava na závod, tedy správné připevnění si závodního čísla na dres , byla pro některé nad jejich síly. Je pravda, že se jednalo opravdu o záludné číslo. U některých kolegů tento nezdar nejprve vyvolal upřímný škodolibý smích, však po uvědomění si, že se vlastně jedná o oddílového kolegu a ne soupeře, následoval projev zoufalství již před vlastním závodem.

Komplikace se nám nevyhnuly bohužel ani při samotném závodě, pro druhý úsek štafety H165 nebyla na odběrovém místě mapa, pořadatel nakonec náhradní řešení našel a dodatečně byla štafeta oddisknuta, kluci si jen neužili po závodě bednu za 2. místo. Mixová Rückerovská štafeta se o komplikaci postarala sama, po prvním úseku předávala sice 1 vt. za průběžně prvním, bohužel 2. úsek odebral mapu pro úsek třetí a byl z toho prostě disk. Škoda, když z celkového času to ukazovalo na 3. až 4. místo. Naopak velmi slušný výkon podala štafeta H14 ve složení Kuba Čihák, Matěj Čihák a Marek Škorpil. Výborně si vedl také Honza Čihák jako host v barvách hradecké Slávie. Jejich štafeta, za kterou běžel i Šimon Kolář, bývalý člen našeho oddílu, vybojovala 3. místo z 55 štafet v kategorii H18. Fotky z obou dní si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

ČP a  mistrovství Včo ve štafetách – Tetín, STH (24.9.)
Odpoledne postavily Hořice rekordní počet celkem 6 štafet, nejlépe si vedla štafeta H165 ve složení Martin Škorpil, Martin Vávra a Radek Vávra, kteří obsadili 2. místo. Potěšující je, že jsme dokázali postavit i tři žákovské štafety, většina členů zažila atmosféru i závodní specifika štafet poprvé a byla to pro ně veliká zkušenost.

Sprint – závod ŽB A a 12. koloVčP – Dvůr Králové, VRL (24.9.)
V sobotu ráno se běžel ve Dvoře Králové sprint v rámci ČP, ŽB A a Vč oblasti. Hořice poskládaly zásluhou tří nejúspěšnějších závodníků v závodě Včo stupně vítězů, když 1. místo v H65C obsadil Martin Škorpil, 2. místo v P Olga Čiháková a 3. místo v H55C Martin Vávra. Bohužel v ŽB A se moc nedařilo Honzovi Čihákovi, který po horší druhé půlce závodu doběhl 30.

MČR na klasické trati – Svitava, OK Nový Bor (17. – 18. 9.)
Vrcholu domácí OB sezóny se z HOR zúčastnil Honza Čihák a vedl si v kategorii H16 skvěle. V sobotní kvalifikaci po drobných chybách ukázal, že je velký bojovník a nakonec postoupil do finále A z 6. místa  s rezervou pouze 3 vteřin na sedmého již nepostupujícího do áčka.
V nedělním finále A podal Honza v záludných skalách velmi dobrý výkon. Po opatrnějším začátku šel velmi dobře a držel se na skvělém 5. místě, na kontrole č. 9 však chyboval a doběhl na místě sedmém, tedy těsně za „velkou bednou“.  I tak skvělý výkon Honzy, naší současné vlajkové lodi oddílu.

Podzimní Plže Jilemnice (6.9.) a Nová Paka (13.9.)
Po prázdninách se opět rozběhly závody Podkrkonošské ligy a naše žactvo zaznamenalo velmi pěkné výkony. 6.9. v Martinicích se nejvíce dařilo Marku Škorpilovi (2. místo), dobře běželi Saifrtovi, Bára skončila na 4. místě, Matěj na místě 5.
13.9. v Borovničce již za účasti Kuby a Matěje Čihákových to bylo hned pro oba vítězství ve svých kategoriích. Marek a Bára doběhli na 3. místech Pátí skončili Matěj S. a Filip Zollmann.

11. kolo VčP – Rychnov nad Kněžnou (3. 9.)
Začal nejen školní rok, ale i podzimní sezóna. První podzimní závod se běžel v okolí přírodního koupaliště Včelné v Rychnově nad Kněžnou. Z oddílu byli nejúspěšnější Honza Čihák a Radek Vávra, kteří doběhli na 2. místech ve svých kategoriích.  Hezké 3. místo zaběhl i Vláďa Jindra.

Sandstones 2022 – OK Doksy (1. – 3.7.)
Moc hezké 3 etapové závody v krásných terénech v okolí Enklávy uspořádali OK Doksy.  Předvedlo se tu hned 13 hořických běžců s celkem dost rozdílnými výkony, spokojeni s atraktivním terénem, pěknými tratěmi i počasím byli ale všichni. Fotky z akce jsou k vidění ve fotogalerii.
Nejhodnotnější výkon předvedl Honza Čihák, který dokázal zvítězit v H21A nakonec jasně supervýkonem ve třetí etapě. Na bednu se druhým místem podíval v H55 ještě Martin Vávra. V H14A chybělo Kubovi Čihákovi (4. místo) na 3. místo 40 vt., které nabral chybou na předsběrce  v poslední etapě, Matěj Čihák (5. místo) by pak na bednu potřeboval zkrátit svůj celkový čas o 3 min. V béčkových kategoriích se nejlépe vedlo Andree Loukotové, která v D45B skončila druhá a Petrovi Čihákovi, který doběhl v H50B celkově třetí po kolapsu v první etapě a prvenstvích v etapě druhé i třetí. Pouhých 35 vt. pak chybělo Šárce Rückerové (4. místo) na 3. místo v D21B. Ostatní si pak raději užili o něco více času v krásných prostorech závodů, což se pochopitelně trošku odrazilo na konečném pořadí.

10. kolo VčP – Borovnička (25. 6.)
Tak už je jarní sezóna za námi. Tuto sobotu proběhl v Borovničce poslední závod jarního kola, ze kterého si odváželi vítezství ve svých kategoriích Bára Saifrtová a Tonda Jindra. Hezká třetí místa vybojovali i Matěj Saifrt, Mikuláš Bernard, Jonatán Bernard a Radek Vávra. Ve fotogalerii je k vidění i několik fotek ze závodu.

     

Orientační běh s Klicperkou (21. 6.)
Dne 21.6.2022 proběhl v lesích nedaleko Nového Bydžova sportovní den ve znamení orientačního běhu. Žáci třetích, čtvrtých a pátých tříd Základní školy V.Kl.Klicpery si tak mohli vyzkoušet krásy i záludnosti tohoto nádherného sportu. Na dvou Janem Čihákem postavených tratích odpovídající obtížnosti, jištěných jednou tratí fáborkovanou, se proběhlo více než 100 dětí a bylo tak organizační výzvou pro Matěje, Jakuba a Petra Čiháka. Celá akce však proběhla na jedničku a první setkání s mapou tak pravděpodobně nezůstane posledním. Několik fotografií z akce si můžete prohlédnout ZDE.
     

9. kolo VčP – Rtyně v Podkrkonoší (11. 6.)
Předposlední kolo jarní části VčP se běželo ve Rtyni v Podkrkonoší. V tomto závodě se nejvíce dařilo Matějovi Saifrtovi a Vláďovi Jindrovi, kteří ve svých kategoriích zvítězili. Hned několik našich závodníků si odváželo 2. místo. Bylo to Bára Saifrtová, Mikuláš Bernard, Martin Vávra a Martin Škorpil. A 3. místo Tondy Jindry také potěšilo. Pár fotek ze závodu je k vidění ve fotogalerii.
     

MČR na krátké trati – Černá studnice (4.-5.6.)
Na MČR v nejtechničtější OB disciplíně u Jablonce n.N. nás reprezentovali opět Honzové Rücker a Čihák. Zatímco od prvního se po tréninkovém výpadku a probdělé noci z důvodu „organizace“ maturitního plesu postup ze sobotní kvalifikace do finále A moc nečekal, od toho druhého naopak ano. Tak to také dopadlo, Honza Č. si finále A v klidu pohlídal, Honzovi R. chybělo přesně 1,5 min, přesně na vteřinu tuto ztrátu získal při paralelce na jedné kontrole, takže ani tady nakonec nebyl postup do Áčka nereálný.
V neděli bohužel Honzové neměli úplně svůj den, oba totiž ztratili na jedné kontrole hned 4 min! Zatímco pro Honzu R. z toho bylo 10. místo ve finále B, Honzu Č. stála tato velká chyba zřejmě bednu. Nakonec z toho bylo 15. místo. 

8. kolo VčP – Hajnice (28. 5.)
8. kolo VčP bylo i Mistrovstvím oblasti na klasické trati. Ze závodu si odváželo sourozenecké duo Bára a Matěj Saifrtovi 1. místa ve svých kategoriích. Vláďa Jindra a Martin Škorpil doběhli na 2. místech a 3. místo ve své kategorii vybojovala Anežka Rathouská. Těsně pod stupni vítězů skončil Martin Vávra  před Radkem Vávrou. 5. místo kromě Radka získali také Jana Saifrtová a Petr Čihák. Chcete-li, můžete kouknout do fotogalerie na pár fotek z tohoto závodu.

     

7. kolo VčP – Dvůr Králové nad Labem (14. 5.)
Ve Dvoře Králové proběhlo další kolo VčP a závodilo se na krátké trati. V tomto závodě byl z oddílu nejúspěšnější Martin Vávra, který doběhl na 2. místě. Na stupně vítězů dosáhl i Tomáš Saifrt na 3. místě. Hezkého umístění na 5. místě dosáhl i Matěj Saifrt a Matěj Čihák na 6. místě. Napínavý souboj proběhl mezi Bárou Saifrtovou a Anežkou Rathouskou, ze kterého nakonec vyšla o pouhých 6 vteřin lépe Bára, která skončila na 6. místě, Anežka pak na 7. místě. Několik fotek je k vidění ve fotogalerii.

MČR ve sprintu – Praha Stodůlky (14.5.)
Sprintového mistrovství ČR se z našeho oddílu zúčastnili Honzové Čihák (H16) a Rücker (H20). Dle očekávání lepšího výsledku dosáhl ten mladší, který doběhl na 16. místě, staršímu patřilo v cíli 30. místo.  Oba měli podobný průběh závodu, na začátku se pohybovali více vpředu, Honza Č. na konci první desítky, Honza R. na konci druhé desítky, oba ale ztratili na chybě a po zbytek závodu už jen mírně stahovali.
Fota od pořadatelů:
  

Tiomila – Švédsko (7.5.)
převzato od Bédi:
Tiomila (gigantické štafety ve Švédsku) se po dvouleté odmlce kvůli Covidu uskutečnily v Örebro. Terén letošního závodu byl mírně až dost kopcovitý, s výjimkou prostoru kolem arény tam není mnoho cest, běh trochu zpomalí vřes a borůvčí. Na startu bylo ve třech kategoriích necelých 900 štafet.
Nejprve se na trať dopoledne vydalo do čtyř úseků 265 mládežnických štafet, mezi nimi i 13 štafet z České republiky. A vedly si výborně. Štafeta TSM Královéhradecko doběhla v historicky nejlepším českém umístění na druhém místě jen dvě sekundy za týmem Göteborg-Majorna OK. Sestava stříbrné štafety byla Vendula Novotná, Sheila Havrdová, Anežka Netuková, Filip Hanuš, Jakub Ticháček a Jan Čihák.“

Honza přebíral štafetu na 4. místě, všechny tři soupeře před sebou na posledním úseku předběhl, nestačil však o 2 vt. na zezadu silně finišujícího domácího Švéda, třetí v pořadí, také švédský závodník ztratil na Honzu též 2 vt. Gratulace Honzovi ke lvímu podílu na nejlepším historickém umístění ČR na Tiomile.

Výsledky: http://online.10mila.se/index2.php?classId=3&legNo=4


1. kolo PLŽ – Hořice (3. 5.)
V úterý se běželo 1. kolo Podkrkonošské ligy žactva, které pořádal náš oddíl. Centrum závodu jsme umístili na fotbalový stadion, kde se sešlo 170 závodníků, kteří své síly změřili ve spintu na tratích postavených Honzou Čihákem. Počasí nám přálo, závodníci odjížděli spokojeni, takže celkově lze závod hodnotit jako vydařený.

     

6. kolo VčP – Čermná nad Orlicí (30. 4.)
V Čermné nad Orlicí se běželo mistrovství oblasti na krátké trati. Nejlépe doběhl Vojta Kuneš, který doběhl na 3. místě. Těstě pod stupni vítězů na 4. místě skončil Kuba Čihák, 5. místa obsadili Jana a Matěj Saifrtovi a hezké 6. místo vybojoval David Zollmann. Jak to na závodech vypadalo může zjistit ve fotogalerii.
     

Brigáda v lese (23. 4.)
Les je naše sportoviště a každé sportoviště potřebuje svou péči. Proto jsme se domluvili s majitelem lesa, že mu v lese trochu pomůžeme. A tak jsme v sobotu uspořádali brigádu, při které jsme čistili paseky od větví, aby bylo možné vysazovat nové stromky. Brigádu jsme zakončili opékáním špekáčků. Jak to na brigádě vypadalo může vidět ve fotogalerii.

ŽB A – sprint, ČP štafet – Nové Město na Moravě (23.-24.4.)
Víkendový program začal dopoledním sprintem, kde jsme měli 3 účastníky. V barvách Včo doběhl na 26. místě Kuba Čihák. V hořických barvách startovali Honzové Rücker a Čihák. Honza R. to nerozběhl vůbec špatně, postupně však na špičku ztrácel a před závěrem jednu kontrolu v linii vynechal a bylo z toho DISK. Honza Č. běžel do 11. kontroly na 2. místě, tu však přeběhl a tam bohužel zaznamenal z celého startovního pole nejhorší mezičas, zbytek závodu běžel opět na úrovni 2. místa, bohužel chyba na „11“ ho odsunula na i tak velmi pěkné 8. místo.
V sobotu odpoledne a v neděli program pokračoval štafetami. Kuba Č. běžel opět za žáky Včo a se svou štafetou obsadil 14. a 5. místo, Honza Č. běžel jako host v hradecké Slávii. Honza svými výkony potvrdil velmi dobrou formu a v obou závodech doběhl se svými kolegy na 6. místě v dorostu. V neděli dokázal na druhém úseku štafetu vytáhnout z 9. na průběžné 3. místo. 

MČR v nočním OB, závod ŽB A – Struhařov (9. – 10. 4.) – Bronz pro Honzu Čiháka !
Nejen v oblastních závodech se o uplynulém víkendu dařilo. V sobotu 9.4. se běžel také jeden z vrcholů letošní sezóny, a to mistrovství České republiky v nočním orientačním běhu ( NOB ). Náš klub měl v ohni hned dvě želízka, která dokázala svým výkonem vytěžit velmi cenné kovy v terénech kolem středočeského Struhařova! V kategorii H16 se svým zatím nejlepším osobním výkonem blýsknul Honza Čihák, který si doběhl pro bronzovou medaili a skvěle tak začal letošní sezónu! Ve veteránské kategorii H60 se pak na druhém místě umístil Martin Škorpil, který tak potvrdil své dlouhodobé kvality!
V neděli, za neskutečně proměnlivého a ledového počasí, závodní zápolení pokračovalo žebříčkem A. Tam již pro Honzu neklaplo vše tak ideálně jako v sobotu, kdy po nedbalém náběhu na kontrolu 11 navíc z kontroly číslo 13 odběhl o 90° jiným směrem. Chybu si brzy uvědomil, cenné minuty bylo již však ve velké konkurenci těžké dohonit. Přesto Honza skončil na slušném 21.místě, které je pro něj výzvou na budoucí vylepšení!

5. kolo VčP – Česká Třebová (9. 4.)
I z České Třebové se podařilo odjíždět s nejcennějšími kovy, které si odváželi Tomáš Saifrt a Martin Škorpil. Na stupně vítězů se poprvé postavil David Zollmann, kterému patřilo 3. místo, Těsně pod „bednou“ na 4. místě skončila Andrea Loukotová a na 5. místech doběhli Martin Vávra a Petr Rücker.
  

CEYOC Polsko (1. – 3. 4.)
U polského Krakova se konal po dvouleté covidové přestávce další ročník Středoevropského poháru, ten je určen pro porovnání výkonnosti pro nejlepší dorostence. Letos se ho zúčastnili zástupci z Česka, Maďarska, Polska, Německa a Slovinska. Celá akce se konala za mrazivého počasí, závodníci si bohužel nemohli stěžovat ani na nedostatek sněhu.
Hořický klub měl prostřednictvím TSM Královéhradecko zastoupení v kategorii M16, kde startoval Honza Čihák. Program začal v pátek sprintem, kde Honza doběhl na 25. místě ze 74 startujících, když se mu moc nepovedla hned první kontrola. Parádní výsledek pak zaznamenal na sobotním midlu, kde šel po celý závod vyrovnaně a skončil na 8. místě. Celý program zakončily nedělní štafety. Honza běžel ve  štafetě TSM Královéhradecko a na druhém úseku předával  na průběžném vedení před štafetami z Maďarska a Německa. Štafeta se však po třetím úseku neudržela ve špičce a nakonec doběhla z 24 startujících týmů na 8. místě.
Honzovi gratulace za výborné výkony a jeho dojmy: „ Zajímavá zkušenost z mezinárodních závodů, z vápencových terénů, nebo i s běháním ve sněhu.“ a dodává „ Už se těším na příští rok.“

3. a 4. kolo VčP – Lomnice nad Popelkou a Jilemnice (2. 4.)
Tato závodní sobota byla náročná, protože se běžely dva závody. Dopoledne to byla krátká trať v Lomnici nad Popelkou a odpoledne sprint v Jilemnici. Dopoledne se závod skvěle povedl Tomáši Saifrtovi, který zvítězil ve své kategorii. Na druhém místě doběhl Martin Škorpil a na třetím místě Matěj Saifrt. Těsně pod stupni vítězů skončili Jonatán Bernard a Martin Vávra. Z odpoledního závodu odjížděl jako vítěz Martin Škorpil, Martin Vávra doběhl na druhém místě a na třetím místě Cyril Jindra. Na fotky ze závodu je možné kouknout ve fotogalerii.
     

2. kolo VčP – Semín (26. 3.)
Další kolo VčP proběhlo v rovinatém terénu u obce Semín. Tento terén dobře sedl Honzovi Čihákovi a Martinu Škorpilovi, kteří si odváželi vítězství ve svých kategoriích. Na „bednu“ se dostal i Vojta Kuneš se 3. místem. Na 4. místě doběhl Martin Vávra a na 5. místech se umístili Máťa Čihák a Petr Rücker, na 6. místech Marek Škorpil a Eva Vojtěchová. Několik fotek ze závodu jsou k vidění ve fotogalerii.

1. kolo VčP – Běleč nad Orlicí (19. 3.)
Tak už je to tu – jarní sezóna začala. První závod sezóny si nenechalo ujít rekordních 28 členů oddílu. Největší úspěch zaznamenala Bára Saifrtová, která startovala poprvé a dnes zvítězila ve své kategorii. Vítězství odvážel i Martin Škorpil. Na hezkých 3. místech doběhli  Honza Čihák a Vojta Kuneš. Těsně pod stupni vítězů na 4. místě skončil Tomáš Saifrt a na 5. místě Tonda Jindra.

Přispěj pohybem – benefiční závod – 20. a 27.3., vždy od 10 do 17 hod.
 Vzhledem k událostem, které hýbou celým světem, vás místní volejbalový oddíl a orientační běžci společně zvou na benefiční závod, jehož výtěžek by mohl trochu pomoct lidem, kteří byli nuceni opustit své domovy a nalezli dočasné útočiště v Hořicích.

Jedná se o vyběhnutí na ochoz rozhledny Hořický chlum. Věk účastníků ani měřený čas není rozhodující, podmínkou je zdravé srdce, které je na správném místě! I proto si budete  moct po skončení akce svůj čas porovnat s ostatními na stránkách města. Odměnou vám bude určitě nádherný výhled z rozhledny.
Závod je určen pro jednotlivce i skupiny, zkrátka pro všechny, kteří mají touhu pokořit těch několik desítek schodů. Otevřeno bude pro tento účel v neděli 20. a 27. března, vždy  od 10 do 17 hod.

Jarní soustředění 11. – 13. 3. 2022
O víkendu proběhlo jarní soustředění Podkrkonošské oblasti, jenž zaznamenalo hojnou účast i z našeho klubu. Aktivity začaly v pátek večer nočním orientačním během ( NOB ), kde bylo připraveno na 15 kontrol v lese u Jilemnice. V sobotu se účastníci za krásného, ale velmi chladného počasí přesunuli do Hájemství, kde byly rozestavěny koridory. Pro nováčky byly první kroky na takto upravené mapě výzvou, kterou za doprovodů trenérů zvládli na jedničku! Podobně pak probíhalo odpoledne, kde si účastníci v překrásných terénech kolem Svaté Kateřiny mohli otestovat orientaci na vrstevnicových mapách. Poslední den v okolí Hradce Králové (dopoledne okruhy, odpoledne orientace pouze pomocí azimutů ) byl hezkou tečkou jinak fyzicky velmi náročného víkendu. Více fotek je k vidění ve fotogalerii.
    

Mapový trénink – 1. 3.
Jarní sezóna se kvapem blíží a počasí je nám nakloněno, tak je nejvyšší čas začít s mapovými tréninky – od 1. března probíhají tréninky opět v lese, jaro je tu! Několik fotografií z letošního prvního venkovního tréninku naleznete ZDE.

Společný běžkařský trénink Paseky – 23. 1.
Na neděli zorganizoval Radek společný běžkařský trénink z Pasek na okruzích v okolí Štěpánky. Počasí nám nakonec přálo, jen mírně sněžilo, téměř bez větru.
Akce bohužel neměla pro některé hladký průběh. Zatímco ti rychlejší nebo spíš ti, co zvolili kratší okruh, se odměňovali v místním minipivovárku za svůj výkon, čtveřice poctivců, která šla okruh delší, se stala aktivními účastníky záchrany lidského života. Do příjezdu horské služby se snažili za telefonické koordinace záchranné služby poskytnout zkolabovanému lyžaři potřebnou resuscitaci.
Nyní už víme, jak je důležité umět lokalizovat pro SZZ co nejpřesněji svoji polohu. Dle informací od záchranky z Liberce by se měl kolega běžkař vrátit do plnohodnotného života.

Odkazy o průběhu záchrany ze zpravodajství:
https://www.horskasluzba.cz/cz/aktualni-informace/aktualne/tiskove-zpravy/3238-narocna-resuscitace-na-bezecke-trati
https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/policie-patra-totoznost-bezkar-zkolaboval-korenov-jizerske.A220124_085356_liberec-zpravy_jape

část výpravy:

Soustředění – 14. – 16. 1.
Excelentní počasí, úžasná parta lidí a nabitý program, to byly hlavní charakteristické rysy tradičního zimního soustředění, které se ve dnech 14.-16.1.2022 konalo na hřebenech Krkonoš. Přestože v pátek večer velmi silný vítr zastavil lanovku na Pláně a tak prověřil fyzickou kondici všech účastníků při výstupu do základního tábora ve výšce 1100 m.n.m., v sobotu a neděli panovalo překrásné slunečné počasí, které bylo kulisou pro první krůčky těch nejmenších na běžkách, zvyšování fyzické kondice starších i expediční výpravy nejstarších účastníků do vzdálených koutů našich velehor. Večerní posezení všech účastníků, spoustu her pro děti podkreslovaných neustálým ťukáním pinpongového míčku už jen dokreslilo příjemnou atmosféru celé akce. V neděli se pak konaly tradiční kontrolní závody za nadšeného povzbuzování diváků a následně vyhlášeni vítězové v kategorii na 4, 3 a 2 vytyčená kola. Vítězové však byli všichni zúčastnění a akce byla tak perfektním startem do nové sezóny! Několik fotografií z akce naleznete ZDE.
    

Tréninky v zimním období
Každé úterý od 16.30 probíhají tréninky v hořické sokolovně. Pohyb, hry, soutěže, mapová teorie – to je náplň půldruhé hodiny vedené zkušenými trenéry Radkem a Martinem. Nahlédnout můžete ZDE. Chcete se hýbat a poznat při tom spoustu nových kamarádů? Neváhejte, přijďte se podívat a odkryjte s námi krásu orientačních sportů! Těšíme se na vás!